Nasz wymarzony drewniany dom

Odkąd pamiętam, zawsze marzyłam o tym, żeby mieć drewniany dom. Już nawet jako mała dziewczynka wyobrażałam sobie, że będę w takim domu mieszkać. Kiedy poznałam swojego męża, moje marzenie się spełniło. Kilka miesięcy temu udało nam się zrealizować moje marzenie z dzieciństwa.

Drewniany dom – nasz dobry wybór

drewniane domy łódzkieSzczerze pisząc bardzo długo zastanawialiśmy się nad tym, czy takie rozwiązanie jest dla nas dobre. Marzenie z dzieciństwa to jedno, a późniejsza dorosłość to oddzielna kwestia. Dlatego, też musieliśmy po prostu przemyśleć dobrze naszą decyzję. Domy takiego typu mają bardzo dużo plusów, jednak nie są one wolne od tak zwanych minusów. Warto dodać, że bardzo popularne są drewniane domy łódzkie województwo w szczególności jest na takie rozwiązanie otwarte. Dlatego, też nie mieliśmy większych problemów z tym, żeby znaleźć dobrego wykonawcę. To co nam się bardzo podobało to przede wszystkim to, że wykonawca bardzo rzetelnie podszedł do naszej sprawy. Jasno przedstawiliśmy mu to czego dokładnie oczekujemy. Jak miałby wyglądać nasz dom. Powiedział nam o wszystkich wadach i zaletach takiej budowy. Pomógł, także z tak zwanymi sprawami administracyjnymi. Jednymi z pierwszych argumentów, które przemówiły za tym, że zdecydowaliśmy się na postawienie domu z bali, to fakt, że jest to dom ekologiczny i bardzo naturalny. Mieszkamy na wsi. W zasadzie można powiedzieć, że uciekliśmy z miasta, aby mieszkać w naturalnym i zdrowym środowisku. Dlatego, też chcieliśmy być maksymalnie ekologiczni i aby nasz dom w pełni spełniał te funkcje. Domy drewniane w Polsce stają się coraz bardziej popularne, ale niestety nie, aż tak jak za granicą. Wydaje mi się, że wynika to co najmniej z kilku spraw. Jedną z pierwszych jest przede wszystkim to, że jest ona bardzo szybki w budowie. Mówiono nam, że przeciętnie budowa domu o powierzchni około stu pięćdziesięciu metrów kwadratowych zajmuje ponad miesiąc. Jak widać, jest to zupełnie inny czas, aniżeli w przypadku tradycyjnego budownictwa. Nam zależało bardzo na czasie. Dusiliśmy się w mieście.

Chcieliśmy jak najszybciej się przenieść. Kolejną zaletą takich domów jest to, że można w różny sposób rozplanować wnętrze. Murowane domy, mają dużo mniej możliwości. Raczej są to konstrukcje, które nie przewidują dużego rodzaju zmian. Uważamy, że drewniany dom, to doskonały wybór.