Najnowsze uchwyty do urządzeń mobilnych

 

Zasadniczym problemem w trakcie wykonywania lotów na dłuższe odległości był brak urządzeń nawigacyjnych na pokładzie samolotu. Starzy i doświadczeni piloci z klubu korzystali z map, nie przejmując się brakiem elektroniki, choć młodzi koledzy preferowali zabieranie nawigacji satelitarnych na pokład samolotów. Same urządzenia były jednak dość niewygodne, gdyż w ciasnym kokpicie trudno było je zamontować tak, by były łatwo dostępne i widoczne, a jednocześnie nie przeszkadzały w sterowaniu.

Uniwersalne uchwyty na urządzenia elektroniczne

ram mountsKoledzy którzy nie wyobrażali sobie lotu bez sprzętu nawigacyjnego szybko obeszli problem montażu, stosując uchwyty samochodowe do swoich urządzeń. Najczęściej używanymi okazały się modele od Ram Mounts, przeznaczone do użytku nie tylko w samochodach, ale również na rowerach czy motocyklach. Były one na tyle proste do zamontowania na dowolnym pulpicie, iż bez problemu można je było zainstalować również na desce rozdzielczej samolotu. Proste, aczkolwiek mocne, zaczepy nie tylko trzymały cały uchwyt z urządzeniem bardzo pewnie w miejscu, ale również ułatwiały montaż na dowolnej powierzchni, nie wymagając trwałego przytwierdzenia do niej. Bez problemu mogły być więc używane w kilku pojazdach. Zaczepy na urządzenia były natomiast regulowane, i mogły służyć do montażu zarówno nawigacji jak i telefonów czy nawet kamer sportowych w dowolnym pojeździe. Uchwyty samochodowe i motocyklowe od Ram Mounts okazały się jednymi z najczęściej używanych tego rodzaju akcesoriów, polecanych przez kierowców motocykli i samochodów, nie tylko za niezawodność i jakość, ale również za przystępne ceny nawet najlepszych modeli uchwytów i akcesoriów samochodowych, dlatego też w niedługim czasie wyposażyliśmy w takowe również i samoloty, na stałe instalując w nich uchwyty na nawigacje satelitarne.

Nasza odmiana była jednak bardziej stała, gdyż podstawa uchwytu była przykręcana do powierzchni, najczęściej siatki pulpitu, za pomocą śrub trzymających cały uchwyt bardzo pewnie w jednym miejscu. Uchwyt był również przeznaczony do użytku wyłącznie z urządzeniami nawigacyjnymi, gdyż posiadał gniazdo ładujące, umieszczone tak, by można było łatwo podłączyć do niego nawigację samochodową od dowolnego producenta i używać jej ze stałym źródłem zasilania.