Najlepsze sznurki do makramy

Makrama jest starożytną sztuką wiązania sznurków bez użycia szydełka, igły czy drutów. Kiedyś robiono z nich szaty natomiast dziś wykorzystuje się tą technikę do tworzenia prawdziwych rękodzieł. Piękne chusty, zasłony do okien, wiszące doniczki do kwiatów. Ze sznurka można stworzyć naprawdę przecudowne ozdoby do domu. Takie, które nie kupimy w pierwszym lepszym sklepie, takie które będą nietypowe i nie spotykane.

Najpopularniejsze kolory sznurków do makramy

sznurek do makramyNiewątpliwie najpopularniejszy kolor sznurków do makramy to kolor beżowy, ecru oraz biały. Sznurek do makramy może mieć różne długości. Obecnie wielu producentów sznurków do rękodzieła ma w sprzedaży różne grubości sznurka lecz najczęściej klienci wybierają o grubości 3 mm. Związane jest to z tym, że właśnie z takiej grubości sznurka możemy stworzyć najłatwiejsze i najpiękniejsze rzeczy. Jeśli sznurek do makramy kupujemy z myślą o zrobieniu wiszącego kwietnika na doniczkę powinniśmy kupić sznurek porządnej jakości. W końcu musi utrzymać nawet kilkukilogramowego kwiatka w doniczce. Najpopularniejszą jednak ozdobą do domu wykonaną ze sznurka jest jednak łapacz snów. Wielkości takich łapaczy są przeróżne. Możemy kupić małą obręcz i mieć malutki łapacz do pokoju dziecięcego. Możemy kupić obręcz w wielkości hula hop i ogrom sznurka do makramy i mieć wtedy łapacz znów na pół ściany w naszej sypialni. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Wszystkie rzeczy wykonane techniką makramy są najczęściej sprzedawane na portalach społecznościowych, na specjalistycznych targach oraz drogą pantoflową. Nie są to tanie rzeczy lecz wymagają niewątpliwie włożenia ogromnego trudu w wykonanie danej rzeczy.

Każde przyozdobione okno w kwietnik ze sznurka do makramy wygląda pięknie nawet z zewnątrz. Małżeńskie łoże w sypialni zaściełane niebanalnym kocem w kolorze beżu wykonanym techniką makrama też będzie wzbudzać zachwyt. Mimo iż pomysłów na rzeczy ze sznurka jest bardzo dużo, to trzeba mieć anielską cierpliwość do wykonywania takich prac jak makrama czy robienie na drutach. Nie wystarczy kupić sznurek w sklepie pasmanteryjny i w naszym salonie pojawi się nowy bieżnik na stole. Trzeba jeszcze cierpliwie nauczyć się tej techniki metodą prób i błędów, aż dojdziemy do perfekcji.