Najlepsze modele suszarek do włosów

 

Każda osoba, która uwielbia dbać o włosy wie, iż zakup profesjonalnej suszarki do kosmyków jest bardzo istotny. Nie może to być najzwyklejszy model, który gorącym powietrzem będzie niszczyć nasze włosy, a skóra głowy będzie pocić się okropnie, mimo iż dopiero była umyta. Warto poszukać odpowiedniego modelu, który spełni nasze oczekiwania.

Idealny model suszarki do włosów

suszarka do włosówAby mieć piękne, długie i zadbane włosy my kobiety robimy wiele rzeczy. Kupujemy rożnego rodzaju odżywki i maski do włosów, rozpoczynamy regularne ich olejowanie, a nawet korzystamy z serum na końcówki. Niestety, często widzimy, iż końcówki naszych włosów się okropnie rozdwajają, a niedawno były podcinane. Czasami jest to efekt niepoprawnego suszenia włosów. Dobra suszarka do włosów powinna mieć letni i chłodny nawiew, a z gorącego nie powinnyśmy korzystać wcale. Tego typu praktyka powoduje ich wysuszenie, a za tym idzie zwiększona łamliwość oraz rozdwajanie końców. Nie można też nie wspomnieć, iż gorący nawiew ogrzewa skórę naszej głowy, przez co przyspiesza się wydzielanie sebum, a my musimy częściej myć włosy i mamy wrażenie, iż zaraz po myciu są brudne. Dlatego korzystajmy z chłodnego nawiewu. Pamiętajmy również, że spanie w mokrej głowie jest równie złym pomysłem. Mokry włos jest o wiele bardziej podatny na zmiany kształtu, a oznacza to, iż na łamanie również. Zadbajmy o nasze włosy od postaw, aby cieszyły nas zdrowym wyglądem przez długi czas.

Odpowiedni dobór suszarki do naszych włosów jest równie istotny jak wybór odżywki czy szamponu. Dlatego decydujmy się na suszarki z dyfuzorami oraz chłodnym nawiewem. W ten sposób nie będziemy niszczyć swoich kosmyków ani przetłuszczać skalpu gorącym powietrzem. To praktyczny sposób na zadbanie o włosy od samych podstaw.