Najlepsza ochrona przed upałem – o żaluzjach fasadowych

Najpierw wymyślono okiennice, czyli skuteczne jak na dawne czasy, ale też nie do końca doskonałe wykończenie okien. Drewniane skrzydła zasłaniały rozświetlone wnętrza domów nocą, a w czasie niepogody – wspomagały okna w ich funkcji ochronnej. Obecnie okiennice to produkty trochę z lamusa, które w nowym budownictwie wykorzystuje się raczej do osiągnięcia wrażenia określonego stylu, niż do celów praktycznych. Funkcję starych okiennic z powodzeniem przejęły rolety i żaluzje. Pierwsze – duże, szczelne i masywne, drugie – delikatne, regulowane i częściowo otwarte.

Zalety najlepszych żaluzji fasadowych

Żaluzjenajlepsze żaluzje fasadowe z Warszawy od zewnętrznej strony okna nie są w zasadzie zupełną nowością. Pojawiły się już w połączeniu z okiennicami, by dawać lepszą regulację dostępu słońca do domu. Nowe żaluzje, podobnie jak stare, składają się z płaskich i ruchomych płytek. Zasadnicza różnica między nimi plega jedynie na nowej estetyce, tworzywie, z którego zostały wykonane, ale przede wszystkim na zastosowaniu technologii i automatyki. Szczególnie ostatnia wymieniona cecha decyduje o ich praktyczności i użyteczności. Nowoczesne żaluzje, dzięki zastosowaniu czujników pogodowych – reagują na wiatr i siłę słońca. W zależności od natężenia podmuchu czy promieniowania – lamiele odpowiednio się ustawiają, odsłaniając większy lub mniejszy fragment okna. Dzięki technologii oraz swojej delikatnej i lekkiej strukturze nie tworzą ciasnej bariery izolacyjnej jak np. roleta, ale pozwalają na manipulację oświetleniem. Mogą ochraniać dom przed przegrzaniem, a mimo to nie oddzielać go od świata zewnętrznego. Najlepsze żaluzje fasadowe z Warszawy sprawdzają się nie tylko pod względem użyteczności, lecz także estetyki. Każda posesja zyskuje dzięki nim walor zdobniczych. Żaluzje nie posiadają masywnego kształtu, jak np. rolety, ale przy całej swej praktyczności i użyteczności zachowują delikatność formy i lekkość wykonania. Dobrane w odpowiedniej kolorystyce znakomicie uzupełniają nie tylko nowoczesny, lecz także tradycyjny styl każdej posesji.

Warto zadbać o przeciwsłoneczną ochronę domu, ponieważ w dużym stopniu podnosi to komfort eksploatacji. Dzięki zastosowaniu czysto technicznej bariery możemy nie tylko zapewnić latem więcej przyjemnego chłodu, lecz także ograniczyć rachunki za stosowanie urządzeń do regulacji temperatury. Nowoczesne żaluzje fasadowe oprócz funkcjonalności – dają nam też walor dekoracyjny. Znakomicie prezentują się na oknach, dzięki czemu służą nie tylko jako ochrona, lecz także ozdoba.