Najlepsza kawa arabica

Znaczna część społeczeństwa systematycznie spożywa kawę, ponieważ działa ona silnie pobudzająco. Co prawda ten efekt nie trwa dług, ale wystarczy na rozbudzenie się i pójście do pracy. Istnieje jej wiele odmian, które znacznie różnią się między sobą.

Która kawa jest najczęściej wybierana?

arabica kawyIdąc do sklepu spożywczego na pewno znajdziemy przynajmniej kilkanaście rodzajów kaw, które są dostępne w formie zielonych lub całych ziaren albo w wersji rozpuszczalnej. Jednak przy ich wyborze nie należy się kierować tylko wyglądem opakowania, ale przede wszystkim tym co jest napisane na nim. Chodzi o oznakowania, które mówią nam jakiej jakości są ziarna kawy i skąd pochodzą. Na pewno najlepsze jakościowo i cenione przez znawców tego napoju są arabica kawy o intensywnym smaku i głębokim aromacie. Arabica jest uprawiana głównie w Afryce i Ameryce południowej i wymaga nieustannego chronienia przed insektami i szkodnikami. Posiada dość duże ziarna, które mogą być zielone lub zielono – szare. Żeby ziarna kawy nabrały charakterystycznego ciemno brązowego koloru, trzeba je poddać procesowi palenia. Znawca tego napoju bez problemu wyczuje jej smak, ponieważ jest łagodny i często posiada słodkie nuty. Kawa arabica ma także dość niewielką zawartość kofeiny w porównaniu do robusty, która ma jej aż dwa razy więcej. Uprawa odmiany arabica jest znacznie bardziej wymagająca niż inne kawy, dlatego też jest ona droższa. Jej smak ceni bardzo wielu smakoszy i znawców kawy i najczęściej je ona polecana do użytku w kawiarniach.

Kawę kupimy w saszetkach, aluminiowych lub papierowych torebkach albo w szklanych pojemnikach. Jest ona także dobrym pomysłem na prezent, zwłaszcza jeżeli wybierzemy dobrą gatunkowo. Takie kawy na pewno kupimy w sklepach z kawą z całego świata.