Najlepsza i najsmaczniejsza pizza

Rzadko można spotkać osobę na naszej drodze, która powie nam kategorycznie, że nie lubi pizzy. Danie to, które najczęściej spotkamy w Polsce, nieco różni się od typowej pizzy włoskiej, jednak nie oznacza to, że smakuje ona gorzej. Jeśli marzy nam się pizza włoska, oczywiście taką w Polsce również zjemy. A kilka słów więcej na temat tego najsłynniejszego, włoskiego dania w tekście poniżej.

Za co kochamy włoską pizzę

pizza kraków kazimierzJak już podkreśliliśmy ten fakt w powyższym fragmencie, ze świecą szukać w Polsce osoby, która nie przepadałaby za pizzą. W naszych pizzeriach znajdziemy różne rodzaje tego dania. Najczęściej znajdziemy takie wersje, które najbardziej zasmakowały Polakom. A jaka to wersja? Najbardziej smakuje nam pizza na średnim cieście, nie za gruba, ale też nie za chuda. Na naszych pleckach musi znaleźć się szynka, bardzo często pieczarki i oczywiście bardzo dużo sera. Jesteśmy również ogromnymi fanami sosu czosnkowego. Nie oznacza to jednak, że nie ma wśród nas osób, które akceptują tylko i wyłącznie pizzę włoską, czyli na suchym cieśnie, z dodatkiem oliwy, bez dodatkowych sosów na wierzchu. Jeśli marzy nam się taka właśnie pizza Kraków Kazimierz to miejsce, w które powinniśmy się udać. I na koniec ostatni typ bardzo popularnej w Polsce pizzy, czyli placek amerykański. Jak wiemy, Amerykanie lubią duże rzeczy, ta pizza jest więc na grubym cieście z dużą ilością składników. Bardzo często pojawia się wśród nich ananas.

Wybór typu pizzy to jedno. Jak już zdecydujemy, czy wolimy gruby, średni czy ten bardzo cienki placek, czas wybrać jakieś smaczne składniki. Jest wiele pizzerii, które oferuje naprawdę ogrom składników. Do wyboru jest pizza, do której będziemy mogli samodzielnie wybrać składniki lub też taka, którą proponuje dane miejsce.