Nadruk sublimacyjny na strojach sportowych

Stroje sportowe wymagają szczególnej jakości nadruku. Zapewnia go specjalna technologia, która jest stosowana po to, aby uzyskać właściwe kolory, wyraziste kontury, a także sprawić, że grafika i napis są widoczne z daleka. Ta technologia to sublimacja, która jest stosowana w przypadku odzieży dla piłkarzy, siatkarzy, koszykarzy i innych sportowców. Na czym polega jej stosowanie?

Technika nadruków sublimacyjnych na odzieży

komplety sportowe z nadrukiem sublimacyjnymPodstawowym powodem stosowania technologii sublimacji w przypadku nadruków na odzieży sportowej jest fakt, że zapewnia ona niezwykle wysoką wytrzymałość powstałych napisów czy grafik. Komplety sportowe z nadrukiem sublimacyjnym mogą być prane wiele razy, bez wpływu na jakość i stan danego nadruku. Nadruk sublimacyjny zapewnia trwałość numerów i nazwisk na koszulkach klubowych. Dzięki tworzeniu druków sublimacyjnych na tkaninach poliestrowych, możliwe jest także wyeliminowanie ryzyka wpływu promieni UV na stan danego nadruku. W wielu przypadkach tego typu nadruk może być też stosowany na wszelkiego rodzaju koszulkach reklamowych. Wielu klientów punktów wykonujących tego typu nadruki na odzieży może decydować się na naniesienie ich na nią ze względu na dużą przewagę tego typu nadruku nad sitodrukiem. Wiele typów nadruku jest także nanoszonych na pościel i inne tkaniny. nadruk sublimacyjny możemy spotkać na gadżetach reklamowych i innych materiałach typu promocyjnego.

Tego typu nadruki są niezwykle chętnie używane także przez profesjonalne kluby piłkarskie. W wielu wypadkach nadruk tego typu może być wykorzystywany do nanoszenia numeru, nazwiska czy sponsora danej drużyny. Za pomocą nadruku tego typu nanoszone są także barwy i ogólna kolorystyka koszulki, uwidoczniona poprzez grafiki i elementy charakterystyczne dla danego klubu.