Na czym polega kąpiel w CO2?

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dwutlenek węgla posiada wiele cudownych właściwości. Rozszerza on naczynia włosowate, tętnicze oraz żylne. Dzięki temu obserwujemy efekt w postaci obniżenia ciśnienia tętniczego.

Czy kąpiel w CO2 jest dla mnie?

kąpiele w CO2W oparciu o właściwości zdrowotne dwutlenku węgla, powstała propozycja prostego zabiegu o nazwie kąpiel w CO2. Kąpiele w CO2 są wskazane w przypadku nadciśnienia, reumatoidalnego zapalenia stawów, zwyrodnień. Sprawdzi się nawet w przypadku bólu stawów, a także oparzeń. Jak widać zastosowanie suchej kąpieli w CO2 jest naprawdę szerokie i posiada szereg wskazań. Taką kąpiel możemy zastosować u pacjenta z niedokrwistością, a nawet cukrzycą. Niestety jak każdy zabieg, kąpiele w CO2 również posiadają pewne przeciwwskazania. Takiej kąpieli nie wolno przeprowadzać u osób ze stwierdzoną padaczką. Przeciwwskazaniem jest również trwająca miesiączka. Suchej kąpieli w CO2 nie powinny poddawać się również kobiety w ciąży. Zastanawiasz się, na czym tak naprawdę polega taka sucha kąpiel? To nic innego jak wprowadzenie specjalnego CO2 do urządzenia szafkowego. Wchłanianie przez skórę, skutecznie rozszerza naczynia krwionośne, a co za tym idzie – zwiększa dopływ tlenu do tkanek. Mówi się o tym, że taka kąpiel działa odprężająco i uspokajająco. Poza tym usuwa skurcze mięśni gładkich i zwiększa siłę mięśniową. Znane są również właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Działanie kąpieli w CO2 jest bardzo szerokie i warto spróbować jej działania.

Jeśli dostaniemy propozycję kąpieli w CO2, zgódźmy się. Zabieg ten nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków, a ma bardzo wiele pozytywów. Musimy jednak pamiętać o tym, że posiada przeciwwskazania, w przypadku których nie powinniśmy poddawać się tej kąpieli.