Na czym polega fenomen rzęs objętościowych?

Moda na konkretny typ makijażu nie zmienia się zbyt często, bowiem przeważnie wszelkie nowości w tym aspekcie pojawiają się przeważnie co kilka lat. Ma to swoje ogromne zalety ponieważ pozwala niektórym trendom wyewoluować. Przykładem takiego zjawiska są sztuczne rzęsy.

Zalety rzęs objętościowych

rzęsy objętościoweDzięki temu, że moda w świecie makijażu nie zmienia się często, nie musimy się martwić o to, że nasz długi czas poświęcony na nauce robienia modnego makeupu pójdzie na marne, skoro zaraz trendy makijażowe ulegną zmianie. Kolejną świetną zaletą trwającej długo mody jest fakt, że pewne aspekty w makijażu ulegają ewolucji. W jaki sposób? Przykładem mogą być chociażby brwi. Na początku, kiedy trendem stało się ich podkreślanie, dziewczyny używały do tego celu zwykłych cieni do powiek. Z czasem jednak powstały specjalne mascary i woski, a obecnie coraz większa ilość kobiet decyduje się na makijaż permanentny swoich brwi. Podobnie jest z rzęsami. Kiedy długie i podkreślone rzęsy zaczęły być modne, większość z nas decydowała się na zakup sztucznych rzęs, lecz obecnie rezygnuje się z tego na rzecz zrobienia profesjonalnie naszych rzęs u kosmetyczek. Rzęsy objętościowe zyskały ogromne uznanie w świecie makijażu. Ich ogromną zaletą jest fakt, że dzięki doklejaniu lekkich kępek, nie obciążamy naszych rzęs tak, jak w przypadku tych kupowanych. Kolejną istotną kwestią jest to, że kosmetyczna dobiera nam indywidualnie grubość oraz kształt rzęs, dzięki czemu są one idealnie dopasowane do naszego kształtu oka. 

Rzęsy objętościowe mają jeszcze jedną zaletę, która skradła serce tak dużej ilości kobiet. Mianowicie nie musimy codziennie męczyć się z doklejaniem sztucznych rzęs do naszych naturalnych, a jak wiemy ten proces potrafi być niezwykle czasochłonny nie wspominając już o tym, że źle nałożony klej może nam zepsuć cały makijaż. W przypadku trwale nałożonych rzęs, nie mamy takiego problemu.