Montaż paneli ogrodzeniowych z zastosowaniem obejm

Panele ogrodzeniowe są ostatnio bardzo popularną i często wybieraną formą ogrodzenia. Ogrodzenia panelowe ma wiele zalet które sprawiają, że inwestorzy budują ogrodzenia właśnie w tej technologii. Wybór ogrodzenia to niezwykle kosztowny wydatek stąd stosunkowo tanie panele ogrodzeniowe montowane za pomocą obejm to ciekawe rozwiązanie na rynku.

Zastosowanie obejm do paneli ogrodzeniowych

Obejma do paneli ogrodzeniowychZaletą paneli jest przede wszystkim niska cena ogrodzenia, która jest porównywalna tylko ze zwykłymi ogrodzeniami z siatki powlekanej. Panele w formie gotowych prostokątnych przęseł łączonych do słupków mają jeszcze jedną ważną cechę która często decyduje o ich wyborze. Bardzo szybko stawia się takie ogrodzenie. Jest to związane z technologią wykonania tego rodzaju konstrukcji, gdzie gotowe przęsła montuje się do wcześniej wkopanych słupków za pomocą obejm. To właśnie Obejma do paneli ogrodzeniowych jest elementem dzięki któremu te ogrodzenia stawia się tak szybko. Obejma jest z reguły  zbudowana z dwóch płaskowników wyprofilowanych w sposób który umożliwia łatwe ich połączenie do słupka i przęsła panelowego. Łączenie tych dwóch elementów stalowych odbywa się za pomocą dwóch śrub dokręconych na ich końcach. Na każdym słupku stosuje się z reguły od dwóch do trzech obejm do paneli ogrodzeniowych. A typowa obejma do paneli ogrodzeniowych występuje z reguły w dwóch odmianach: do słupków o przekroju prostokątnym i do słupków o przekroju okrągłym. Nic nie stoi na przeszkodzie aby odpowiednio wyprodukować obejmy do innych przekrojów słupka, na przykład trapezowych lub sześciokątnych. Konstrukcja obejmy jest prosta i łatwa do wytworzenia. Ta prostota przekłada się oczywiście na niską cenę tego produktu.

Dobre cechy obejm do paneli ogrodzeniowych powodują, że jest to często wybierane rozwiązanie, które dodatkowo jest tak proste, że każdy może je wykonać samemu bez potrzeby zatrudniania fachowców. Kolejnym atutem przemawiającym za ich stosowaniem jest duża szybkość budowy, którą często ciężko jest osiągnąć nawet w ogrodzeniach siatkowych gdzie dochodzi dodatkowo do przygotowania naciągu siatki.