Mocne szafy pancerne

 

Każdy kto fascynuje się polowaniami i stwierdza w pewnym momencie, że chce zostać myśliwym nie uniknie konieczności uzyskiwania stosownego zezwolenia na broń. Nie da się ukryć, że jest to dość znaczny wydatek ale jednak musimy go ponieść. Jednak kupno broni to nie wszystko co nas czeka. Konieczne będzie również pozyskanie mebla, w którym będziemy mogli taką broń przechowywać. 

Szafa na broń z licencją

szafy pancerne na brońZgodnie z polskim prawem każdy myśliwy, który chce legalnie polować w naszym kraju i posiadać w swoim domu broń, jest zobligowany do tego by zaopatrzyć się również w szafę pancerną. Nowoczesne szafy pancerne na broń są meblami bardzo dobrze wzmacnianymi, które się świetnie zabezpieczą zarówno broń myśliwską jak również broń krótką. Takie szafy w związku z rodzajami broni są wykonywane w rożnych wersjach. Zakupić możemy takie szafy pancerne na broń, które będą miały duże gabaryty i bez problemu pomieszczą broń myśliwską jak również sprzedawane są małe sejfy, które się świetnie sprawdzą do broni krótkiej czy sportowej. Od jakiegoś czasu produkuje się również bardzo duże szafy, które dodatkowo wyposażane są w półki do przechowywania amunicji. Pamiętajmy o tym, że w szafach nie powinniśmy przechowywać tylko broni. Amunicja jest również bardzo istotnym elementem wyposażenia myśliwego więc każda sztuka nabojów powinna być przechowywana w bezpiecznym miejscu. Obecnie szafy i sejfy pancerne przeznaczone na broń powinny spełniać normę określaną jako S1.

Ogólnie rzecz biorąc przechowywanie broni jest kwestią niezwykle istotną i każdy kto posiada broń nie powinien lekceważyć kwestii dotyczących jej przechowywania. Nie powinniśmy również udostępniać nikomu klucza do naszego sejfu czy szafy pancernej. Jeśli posiada ona zamek wyposażony w szyfr to pod żadnym pozorem nie możemy nikomu zdradzać kodu.