Miękka wkładka do wózka

Każde dziecko potrzebuje wózka, gdyż to najbezpieczniejszy i najlepszy środek transportu dla malucha od urodzenia do około dwóch – trzech lat. Pierwszy model wózka jest głęboki i pozwala jedynie na wożenie maluszka w pozycji na plecach. Natomiast wózek dla nieco starszych dzieci, posiada już regulowane siedzisko, w którym maluch może siedzieć lub leżeć w razie drzemki.

Do jakiego wózka są dostępne wkładki?

wkładka do wózkaW gondoli nie potrzeba żadnych wkładek, poza twardym materacykiem. Maluchy, które skończyły już sześć miesięcy, najczęściej próbują już samodzielnie siadać. Kiedy opanują tą technikę, to będzie to odpowiedni moment na zamianę gondoli an spacerówkę. W takim modelu konieczna jest wkładka do wózka, ponieważ siedzisko samo w sobie jest dość twarde i nie jest niczym ocieplone. Latem można tak wozić dziecko, ale na jesień i zimę przyda się odpowiednia wkładka, która zapewni dziecku komfort i ciepło. Długa jazda w wózku może spowodować wychłodzenie dziecka, szczególnie kiedy na na zewnątrz jest minusowa temperatura. Ponieważ dziecko cały czas siedzi i się nie rusza, to znacznie łatwiej o wychłodzenie. Wkładki dostępne na rynku są podzielone a wersje letnie i zimowe, ponieważ mają różne wypełnienie. Gruba wkładka, posiada kilkucentymetrowe wypełnienie ze specjalnej pianki, natomiast letnia wkładka ma cienką piankę, która nie chroni przed zimnem. Swoim rozmiarem, zajmuje ona niemalże trzy czwarte siedziska, a na wysokości główki dziecka, posiada wygodną poduszkę odpowiednio wyprofilowaną. Wkładki montuje się za pomocą specjalnych troczków oraz samych pasów bezpieczeństwa, ponieważ przekłada się je przez środkowe otwory. W sprzedaży znajdziemy wkładki w całości wykonane z bawełny, polaru lub dwustronne z materiału minky i bawełny. Każdy model można bezproblemowo prać w pralce, dzięki czemu łatwo zachować je w czystości.

Zakup wkładki do wózka jest niezbędny, bez względu czy planujemy w nim wozić dziecko często czy tylko raz na czas. Służy ona przede wszystkim dziecku i zapewnia odpowiedni komfort w tracie spaceru. Większość modeli wkładek zaczynają się na wysokości czubka główki i kończą pod kolankami, a szerokością zajmują całą powierzchnię siedziska. Cena takiej wkładki waha się w przedziale od pięćdziesięciu do nawet stu złotych.