Maszynowe owijanie folią stretch

 

Do maszynowego zabezpieczania towarów i przesyłek służy folia stretch maszynowa. Zapewnia ona ochronę ładunków przed zniszczeniem mechanicznym, przez wilgoć, promienie UV. Chroni również przed zabrudzeniem. Folia stretch maszynowa stosowana jest na bardzo szeroką skalę w wielu gałęziach przemysłu.

Rozwój technologi w tworzeniu nowych rodzajów folii

folia stretch maszynowaProducenci skupiają swoje wysiłki aby folia stretch osiągała coraz większą rozciągliwość przy jak najmniejszej grubości ale przy zachowanej mocy na zerwanie. Folia stretch maszynowa w swoim zamyśle powstała aby w sposób automatyczny przy wykorzystaniu owijarek wiązać ładunki na paletach w zwięzłą i stabilną całość. Folia stretch maszynowa w belach zawierających po kilka tysięcy metrów bieżących tego materiału. Produkowana jest w różnych grubościach i kolorach. Najważniejszym trendem w ich produkcji jest osiągnięcie przez folię jak największego prestretch’u czyli wstępnej rozciągliwości. Automatyczne owijarki maja zdolność do wstępnego rozciągania folii przed owinięciem. Taka tendencja w produkcji ma służyć ograniczeniu zużycia materiału na produkcję przy zachowaniu jakości folii. Producenci korzystając z rozwoju technologii tworzą coraz doskonalsze folie stretch. Wprowadzono na rynek folie z filtrami UV, odcinające szkodliwy wpływ światła. Do pakowania owoców, warzyw i kwiatów używa się stretch’ów perforowanych, umożliwiających „oddychanie” i odprowadzanie zbędnej wilgoci.

Wykorzystanie maszynowej folii stretch z roku na rok rośnie w raz z rozwojem przedsiębiorstw, które swoja działalność opierają na produkcji i handlu towarami. Skuteczne działanie gospodarcze to szybkość przygotowania produktów do wysyłki. Zgodnie z zasadą „czas to pieniądz” użycie maszynowej folii stretch pozwala zaoszczędzić czas dając tym samym możliwość konkurowania i zdobywania profitów.