Blaty laminam

Lepsze meble na wymiar czy ze sklepów sieciowych?

Meble powinny być przede wszystkim praktyczne i dostosowane do ograniczeń przestrzennych pomieszczania, a jednocześnie pozwolić nam na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Jakie rozwiązania są zatem lesze gotowe meble z sieci sklepowych czy meble robione na wymiar? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w poniższym tekście. 

Projektowanie wnętrz a wybór mebli

Projektowanie wnętrzProjektując wnętrze trzeba dobrze przemyśleć kwestie mebli i nie chodzi tu tylko o ich stylistykę, ale przede wszystkim o ich praktyczność. Meble stosowane w nowoczesnych wnętrzach powinny być maksymalnie użyteczne, a przy tym samo pomieszczenie powinno zostać otwarte i przestronne. W związku z czym we wnętrzach powinny znaleźć się tylko te najpotrzebniejsze meble, które jednocześnie pozwalają nam jak najlepiej wykorzystać dostępną wolną przestrzeń. Według portalu www.dobrzemieszkaj.pl do wyboru mamy obecnie takie rozwiązania jak:

  • gotowe meble,
  • meble systemowe,
  • meble a wymiar.

To który lepiej się sprawdzą zależy jednak w dużej mierze od metrażu mieszkania, jego układu jak i indywidualnych potrzeb domowników.

Aranżacja mieszkania o małym metrażu

wybór mebliW wielu artykułach na www.homebook.pl można przeczytać, że najwięcej trudności sprawia zwykle aranżacja mieszkania o niewielki metrażu. Ograniczona przestrzeń sprawia, że zastosowane we wnętrzu rozwiązania muszą być bardzo praktyczne, a przy tym idealnie dostosowane do wymiarów pomieszczenia by umożliwić pełne wykorzystane wolna przestrzeń. W takich wnętrzach zwykle najlepiej sprawdzają się takie rozwiązania jak meble na wymiar lub meble systemowe. Meble systemowe są zdecydowanie tańsze, jednak pomimo tego, że ich elementy można ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc naprawdę praktyczne i użyteczne zestawy nadal mają one pewne ograniczania. Problem stanowi zwykle ich wymiar, który jest regularny, a co za tym idzie nie sprawdzają się one w pomieszczeniach, które mają nietypowy układ ścian lub też inny wymiar niż ten standardowy. O ile przy urządzaniu pokoju czy sypialni nie musi być to aż taki problem, o tyle w kuchni może to już być bardzo problematyczne. Z tego powodu do kuchni czy też aneksu kuchennego w większości przypadków architekt wnętrz będzie zalecał meble na wymiar. Wówczas to będziemy mogli w pełni wykorzystać niewielką ilość dostępnej przestrzeni, dzięki czemu kuchnia będzie równie funkcjonalna jak i ta większa, a przy tym będzie idealnie dostosowana do naszych potrzeb. Szafy na wymiar sprawdzają się także bardzo często w przypadku przedpokoi, gdzie trudno dobrać gotowe systemu przechowywania, które umożliwiały by dobre dopasowanie do układy pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że meble na wymiar znacząco podnoszą koszt urządzenia mieszkania, a co za tym idzie opłaca się decydować na nie zwłaszcza w sytuacji, gdy nie ma innego sposoby na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni.

Aranżacja dużego mieszkania

meble na wymiarAranżacja dużego mieszkania jest zdecydowanie łatwiejsza, z racji tego że przestrzeń którą dysponujemy jest większa, a co za tym idzie mamy większy wybór jeśli chodzi o meble. W tym wypadku można sobie pozwolić na wykorzystanie zarówno gotowych mebli, mebli na wymiar jak i tych systemowych. Co należy brać pod uwagę przy wyborze? Cena zdecydowanie jest tym co będzie odgrywało role, a pod tym względem najlepiej wypadają gotowe meble, które od ręki możemy kupić w sklepie. Niemniej meble muszą być dobrze dobrane do wymiarów pomieszczenia, jeśli nie ma możliwości umeblowania pomieszczenia przy wykorzystanie gotowych mebli czy też mebli systemowych wówczas można pomyśleć o meblach na wymiar. Bez wątpienia meble na wymiar sprawdzą się przy aranżacji kuchni, dzięki temu będzie ona na pewno bardziej praktyczna i lepiej dostosowana do naszych potrzeb, jednak i za pomocą mebli systemowych do kuchnia można ciekawie przestrzeń zaaranżować, przy czym będzie ona mniej spersonalizowana. Wybierając meble gotowe czy na wymiar do jakiegokolwiek pomieszczenia należy się jednak zastanowić czy one lub też czy stosowane w nich rozwiązania (tyczy się to głównie szaf) będą praktyczne, ponieważ bardzo często okazuje się że gotowe meble okazują się mało funkcjonalne i nie ma możliwości przerobienia ich.

Zalety i wady mebli na wymiar oraz gotowych mebli

Wybór mebli to kwestia w dużej mierze indywidualna dlatego warto wiedzieć jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Gotowe meble tak te sprzedawane w zestawach jak i te systemowe, są przede wszystkim tańsze od tych robionych na wymiar i to jest ich dużą zaletą. Są one także dostępne od reki, co dla wielu osób także stanowi zaletę. Dodatkowo w większości wypadków meble takie można nabyć poprzez internetowy sklep meblowy, co także jest wygodne. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że gotowe meble nie zawsze w pełni pozwalają wykorzystać potencjał pomieszczenia. Za minus można także uznać fakt, że nie zawsze odpowiednie dla nas meble dostępna są w interesującej nas gamie kolorystycznej. Meble na wymiar mają natomiast tą zaleta że są bardzo funkcjonalne, jak i że mogą być wykonane z takich materiałów jak sobie zażyczymy, dzięki czemu można je dopasować do każdej aranżacji. Ich największym minusem jest jednak cena. Są one zdecydowanie droższe niż inne meble. Problematyczny bywa także czas oczekiwania na realizacje zamówienia, który może sięgać kilku tygodni.

Podsumowując

Zarówno meble na wymiar jak i gotowe meble dostępne w sklepach mają swoje wady jak i zalety, a co za tym idzie nie da się jednoznacznie stwierdzić które rozwiązanie jest lepsze. Wybór mebli jest kwestia indywidualna i powinien być podyktowany względami praktycznymi i potrzebami domowników.

1 thought on “Lepsze meble na wymiar czy ze sklepów sieciowych?”

  1. Wiadomo, że takie meble z sieciówek są o wiele tańsze, jednak jeśli nasz dom lub mieszkanie ma jakieś dziwne wymiary, to lepiej jest wykonac meble na wymiar, które pasują.

Leave a Comment