Lekkie wózki dziecięce

Chyba każda mama nie wyobraża sobie życia z dzieckiem bez wózka. Pełni on wiele funkcji i jest niezbędny szczególnie przez pierwsze lata życia dziecka. Najpierw maluszki są wożone w głębokich wózkach, które mają płaskie podłoże, a od momentu kiedy nauczą się samodzielnie siadać, to można je przenieść do spacerówki. Wiele mam poza wożeniem, także usypia dzieci w nich, bo maluchy lubią kołysanie w trakcie jazdy. 

Co posiadają dobre wózki wielofunkcyjne? 

lekki wózek wielofunkcyjnyPrzy wyborze wózka dla dziecka, trzeba się przede wszystkim kierować bezpieczeństwem, komfortem i praktycznością. Inny wózek będzie dobry dla mamy, która mieszka w mieście, a inny dla tej, która przebywa poza miastem. Do jazdy po równej nawierzchni, sprawdzi się każdy model, ale przecież drogi takie nie są, bo szczególnie w mieście jest dużo podjazdów i zjazdów, schodów, czy nierówności chodnikowych. W takich warunkach zda egzamin lekki wózek wielofunkcyjny. Dla mam, które większość czasu spędzają poza miastem, lepsze będą bardziej masywne wózki, które poradzą sobie z terenem trawiastym, czy żwirem. Do wielofunkcyjnych wózków zaliczają się zestawy gondoli ze spacerówką, ponieważ na jednym stelaży są montowane dwa wózki, które wystarczają maluchowi aż do momentu kiedy z nich nie wyrośnie. Mają one pojemne pojemniki pod siedziskiem, regulowane oparcie, dzięki czemu dziecko może się przespać w pozycji leżącej w trakcie spaceru. Dużym plusem jest rozkładana budka, która świetnie chroni malucha przed słońcem, wiatrem, czy deszczem. Mają one niewielkie okienko pokryte siateczką od strony osoby prowadzącej, dzięki czemu mama cały czas ma kontakt z dzieckiem. Ważna jest tez poręcz do prowadzenia wózka, gdyż funkcja regulacji umożliwia dostosowanie jej do wzrostu osoby prowadzącej. 

W każdej spacerówce znajdują się pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, dzięki którym dziecko nie wypadnie podczas jazdy. Jeżeli lubimy spędzać z dzieckiem aktywnie czas, to doskonałą alternatywą dla klasycznego wózka może być model biegowy, który jednocześnie może być spacerówką. Zmiana jednego w drugi jest banalnie prosta i wymaga jedynie zmiany ustawień niektórych elementów. Ceny takich wielofunkcyjnych wózków zaczynają się od około sześciuset złotych i mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.