Koszulki startowe na pierwszy maraton

Pierwszy start w maratonie to niewątpliwie wiele dylematów. Każdy z nas, nawet jeśli codziennie pokonuje znacznie większy dystans, startując w zorganizowanej imprezie może dostać małpiego rozumu. Szczególnie, że żyjemy w czasach, kiedy jesteśmy oceniani według naszego wyglądu ważnym aspektem dla nas jest koszulka startowa. Pomimo coraz częstszego otrzymywania bogatych pakietów startowych od organizatorów i sponsorów, lepiej już wcześniej zaplanować i wypróbować swój strój pod kątem użyteczności.

Koszulka startowa dla biegacza

koszulki startoweJednakowy wygląd wszystkich uczestników biegu to marzenie wielu organizatorów maratonów. Jednak na jego spełnienie nie mogą liczyć nawet najwięksi gracze z naszego terenu. Oczywiście można liczyć na docenienie dobrego jakościowo topu, ale nie każdy biegacz chce się rozstawać ze swoimi, sprawdzonymi produktami. Nie jest też tajemnicą, że koszulki startowe otrzymywane w pakiecie startowym są bardzo cenione przez biegaczy. Są one kolekcjonowane przez wielu sportowców, nierzadko stają się przedmiotem dyskusji w gronie sportsmenów, a nawet są przez licznych biegaczy wykorzystywane podczas codziennych treningów. To ostatnie dotyczy szczególnie koszulek dobrej jakości, tak wyczekiwanych przez uczestników maratonów. Zazwyczaj są to koszulki szyte ze specjalnych materiałów dla sportowców. Cechuje je wysoka przepuszczalność powietrza oraz dobre odprowadzanie wilgoci. Dodatkowym atutem jest także niwelowanie zapachu potu. Zazwyczaj tego typu koszulki są o klasycznym kroju, jednak może się zdarzyć, że koszulka startowa będzie bez rękawów, lub na ramiączkach. Tego typu ubiór biegacza jednak jest dla koneserów i nie każdemu może odpowiadać.Dlatego najlepszym ubraniem na udział w biegu czy maratonie jest samodzielnie wybrana koszulka startowa.

Odrębnym tematem dotyczącym koszulek startowych dla biegaczy jest umieszczenie na nich logotypów sponsorów. Każdy organizator wielokrotnie stanął przed dylematem: umieszczać, czy nie umieszczać. Zazwyczaj w takich przypadkach obecność logotypów decyduje o tym, czy koszulka zostanie wykorzystana ponownie przez biegacza. Dla wielu uczestników biegów jest najważniejszy jeden logotyp – oznaczenie biegu w którym brało się udział. Szczególnie jeśli jest to prestiżowy maraton.