Konserwacja podajników ślimakowych

 

Wiele procesów wymaga zastosowania prostych rozwiązań, które charakteryzują się niezawodnością działania a także małymi kosztami utrzymania oraz eksploatacji. Przykładem może być chociażby transport zboża oraz innych materiałów sypkich na niewielkie odległości. Kolejnym przykładem jest proces napełniania worków zbożem lub jego przewietrzanie oraz wstępne czyszczenie.

Przenośnik ślimakowy ekonomicznym rozwiązaniem

przenośniki ślimakoweDo wszystkich tych procesów wykorzystywane są przenośniki ślimakowe do zboża, które cechują się wieloma zaletami. Do najważniejszych z nich można zaliczyć chociażby: dużą wydajność, małe zapotrzebowanie mocy, niskie koszty zakupu i eksploatacji, możliwość pracy pod różnymi kątami czy łatwość manewrowania zestawem przy pracy. Wszystkie te zalety sprawiają, że podajniki te są wykorzystywane wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba stosowania prostych i niezawodnych rozwiązań. Charakterystycznymi parametrami technicznymi przenośników tego typu są między innymi: średnica wewnętrzna, moc silnika, napięcie pracy, obroty silnika, rodzaj napędu oraz masa. Każdy z wyżej wymienionych parametrów w znaczący sposób wpływa na wydajność maszyny a co za tym idzie na jej możliwości przerobowe. W związku z czym podczas wybierania podajnika należy wziąć pod uwagę każdy parametr tak żeby dobrać optymalne rozwiązanie do zapotrzebowania.

Na rynku dostępnych jest wielu producentów tego typu rozwiązań co sprawia, że klient końcowy jest w sytuacji uprzywilejowanej. Może on bowiem wybierać z wielu konkurencyjnych rozwiązań oraz ma większe możliwości podczas prowadzenia negocjacji cenowych z daną firmą. Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na koszty ewentualnego serwisu oraz jego możliwość. Często bowiem okazuje się, że atrakcyjne cenowo urządzenia mają ograniczony dostęp do części zamiennych co może być problemem w przyszłości.