Kompozytowe deski na taras

 

Budując swój wymarzony dom często myślimy o dobudowaniu tarasu. Nie jest to zły pomysł bowiem taras może być doskonałym miejscem do odpoczynku, wypicia porannej kawy czy wieczornego grillowania. Najczęściej tarasy budowane były z drewna. Z biegiem czasu zaczęło się to zmieniać i dziś króluje inny materiał jakim jest kompozyt.

Piękne deski z kompozytu

producent desek tarasowychNajwiększą wadą drewna jest to, że pod wpływem upływającego czasu i zmieniających się warunków pogodowych drewno ulega osłabieniu. Zarówno zbyt duże nasłonecznienie jak również narażenie drewna na częsty kontakt z wodą prędzej czy później temu materiałowi zaszkodzą. W przypadku niezadaszonych tarasów drewno może nie być dobrym materiałem budulcowym. Za to świetnie spisze się materiał do drewna podobny jakim jest wspomniany już wcześniej kompozyt. Deski kompozytowe tworzone są z myślą o tarasach. Nie da się ukryć, że faktycznie świetnie sprawdzają się w roli do jakiej zostały stworzone. Największą zaletą desek kompozytowych jest ich trwałość. Producent desek tarasowych zapewnia, że taras wykonany z takiego materiału posłuży nam przez długie lata. Z naszej strony jedyne czego musimy przestrzegać to stosowanie specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Mowa tu głównie o myciu specjalnymi środkami oraz konserwacja olejami do kompozytu. Dużym plusem jest to, że w przeciwieństwie do drewna w przypadku desek kompozytowych nie ma konieczności stosowania impregnatów ani żadnych lakierów.

Nowoczesne deski kompozytowe niekiedy do złudzenia przypominają drewno. Niektóre wersje tych desek zawierają nawet do 80 procent mączki drzewnej więc pewne właściwości zostają przekazane. Najlepszym miejscem, w którym możemy zakupić deski tarasowe wykonane z kompozytu jest Internet. Obecnie wiele firm oferuje sprzedaż takich desek drogą elektroniczną.