Kiedy salony urody są bezpieczne dla klientek?

 

Idąc do salonu urody liczymy na chwile beztroski i odprężenia. Jednak nie każda kosmetyczka jest profesjonalistką, która dba o higienę i bezpieczeństwo swoich klientek. Dlatego sprawdź na co zwrócić uwagę, by chwile spędzone w salonie kosmetycznym były czystą przyjemnością?

BHP w salonie urody

salon urody łódźCoraz częściej mówi się o zachowaniu podstawowych zasad higieny podczas zabiegów kosmetycznych, które mogą skutkować nawet zarażeniem żółtaczką. Na szczęście możemy czuć się bezpiecznie jeśli trafimy na profesjonalnie wykonywane zabiegi. Taki bezpieczny salon urody łódź oferuje praktycznie na każdym osiedlu. Trzeba jednak znać zasady, których powinna przestrzegać kosmetyczka. Pierwszą z nich jest korzystanie z jednorazowych narzędzi. Jeśli zamawiamy w salonie manicure papierowe pilniczki powinny być przy nas otwierane i wyjmowane z opakowań fabrycznych. Natomiast metalowe narzędzia jak końcówki do frezarki, pędzelki czy cążki powinny znajdować się na tacy podobnej do tej znanej z gabinetu stomatologicznego, a uprzednio zdezynfekowane np. w autoklawie. Ważnym elementem jest także dbanie o własne bezpieczeństwo przez pracowniczki salonu. Jeśli korzystają z fartuszków oraz jednorazowych rękawiczek, mamy większe prawdopodobieństwo, że poważnie traktują ryzyko jakie niesie dany zabieg kosmetyczny. Ważnym elementem są też ręczniki wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych. Te powinny być namoczone w specjalnym płynie dezynfekującym i wyprane w możliwie najwyższej temperaturze.

Dbanie o najwyższą jakość standardów obsługi idzie w parze z jakością wykonywanych usług. Wśród nich musi znaleźć się miejsce dla podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa, aby radości z odprężającej wizyty w salonie urody nic nie zakłócało. Odpowiednie dezynfekowanie narzędzi czy tekstyliów wykorzystywanych przez klientki zaprocentuje licznymi powrotami i poleceniami.