Kiedy montuje się szamba jednokomorowe?

Zawsze, kiedy teren naszej działki, na której chcemy zamontować szambo betonowe jest bardzo mały, to możemy zdecydować się tylko i wyłącznie na zbiornik jednokomorowy. W przypadku dużych działek można pomyśleć o zamontowaniu szamba dwukomorowego lub nawet trzykomorowego, z którego szambiarka bardzo rzadko odbierać ścieki. Jeżeli zamontujemy szambo jednokomorowe, to musimy dobrze zaplanować przyjazd i odbiór ścieków przez wóz asenizacyjny.

Jaką wybrać pojemność szamba betonowego?

szamba betonowe Nowy TargZanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniej wielkości szamba betonowego, to na początek powinniśmy sprawdzić, jaką pojemność mają dostępne wozy asenizacyjne w okolicy. W ten sposób będziemy mogli dopasować odpowiednią ekonomikę, aby szambiarka mogła zabrać całe wyprodukowane przez nas nieczystości. Kiedyś najpopularniejsze wozy asenizacyjne miały maksymalną pojemność 7 m sześciennych, ale w dzisiejszych czasach są już znacznie większe samochody do odbioru ścieków. Przedsiębiorcy, którzy muszą za pomocą wozów asenizacyjnych oddawać ścieki, korzystają z takich szambiarek, które mają pojemność 17 lub 19 metrów sześciennych, a nawet 25 metrów sześciennych pojemności. Wtedy szambiarka za jednym razem jest w stanie opróżnić całe szamba betonowe Nowy Targ to miasto, w którym nadal wiele gospodarstw domowych korzysta ze zbiorników na szambo i usług asenizacyjnych. Jeżeli chcemy ustalić jakiej wielkości szambo zamontować na terenie naszego domu to najlepiej jest sprawdzić stan wody na wodomierzu. Najczęściej ilość ścieków jest nieco większa niż pobrana woda z sieci wodociągowej. Jeżeli w obliczeniach wyjdzie nam, że nasza rodzina zużywa około 10 m sześciennych wody w ciągu miesiąca, to znaczy że będziemy wywozić szambo około raz w miesiącu. Możemy również zdecydować się na zakup kilku zbiorników połączonych razem.

Jeżeli interesuje nas to aby zbiornik na szambo opróżniać jak najrzadziej, to warto zakupić kilka zbiorników, aby później mogła korzystać z niego nasza wielopokoleniowa rodzina. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie będziemy musieli tak często opróżniać zbiorników, a także mniejszą cenę zapłacimy za zakup wielu szamb betonowych. Jednak w przypadku takiego rozwiązania potrzebne jest to dość duże miejsce na działce, aby można zamontować wszystkie zbiorniki.