Kaloryczny ekogroszek z Polski

Każdy z nas stara się szukać oszczędności tak często jak to tylko możliwe. Nie jest inaczej również w kwestii dotyczącej ogrzewania naszych mieszkań. Często staramy się zakupić takie materiały opałowe, które będą zarówno bardzo wydajne jak również stosunkowo tanie. Nie ukrywam, że bywało ciężko żeby takie materiały opałowe znaleźć ale się udało i dziś chciałbym ten materiał Państwu zaprezentować.

Polecane materiały opałowe

ekogroszek RetopalBiorąc pod uwagę fakt, że złoża wszystkich paliw kopalnych się bardzo szybko kurczą to nie możemy pozwolić by cokolwiek co zostało wykopane przez górników zostało zmarnowane. Tak bowiem było przez dziesiątki lat z bardzo drobnym węglem oraz miałem węglowym. Tak drobne frakcje nie były traktowane na równi z węglem o większych gabarytach. Problemem było bowiem spalanie tak drobnych elementów, które w tradycyjnych piecach szybko lądowały w popielniku zanim jeszcze zdążyły się zapalić. Gdy zaczęto produkować piece zasypowe do spalania drobnych elementów takich jak pellet to okazało się, że równie skutecznie możemy spalać w takich piecach drobny węgiel. W ten sposób powstał ekogroszek Retopal. Obecnie wielu Polaków postanowiło zainwestować w ten rodzaj opału. Nie da się ukryć, że początkowo musimy sporo zainwestować bowiem konieczna może się okazać wymiana kotła. Niemniej jednak na dłuższą metę ta inwestycja będzie dla nas naprawdę opłacalna i jeszcze niejednokrotnie się o tym przekonamy.

Cena za tonę ekogroszku może być nawet o 30 procent niższa od ceny węgla. Natomiast kaloryczność węgla najwyższej jakości sięga obecnie nieco ponad 30 MJ/kg. W przypadku ekogroszku, o którym już wspomniałem ten parametr wynosi 25 MJ/kg. Jak widać jest to naprawdę opłacalne rozwiązanie bowiem za mniejsze pieniądze możemy osiągnąć podobny wynik jak przy ogrzewaniu węglem.