hale przemysłowe

Jakie instalacje montuje się w halach przemysłowych?

Wiele firm stawia na swój ciągły rozwój, powoduje on konieczność budowy nowych hal przemysłowych, które muszą być jak najwydajniejsze tak aby koszty ich budowy szybko się zwróciły. Osoby zajmujące się ich projektowaniem szukają coraz to nowych rozwiązań, które wpływają na poprawę komfortu zatrudnionych w nich osób. Jakie zatem instalacje montuje się w halach przemysłowych?

Właściwa ilość energii

instalacje elektrycznePierwszą rzeczą , o której powinniśmy pomyśleć gdy konstrukcja hali jest gotowa jest dostarczenie do niej prądu o odpowiedniej mocy. Dlatego też planując instalacje elektryczne powstającej hali powinniśmy wziąć pod uwagę szereg czynników związanych z zapotrzebowaniem na prąd. Do najważniejszych z nich należą

  • ilość maszyn,
  • wymagane natężenie prądu,
  • moc głównego przyłącza.

Wszystkie te elementy według polskiprzemysl.com.pl sprawią iż doprowadzony do nowej hali prąd będzie wystarczający aby znajdujące się w niej urządzenia mogły bezproblemowo pracować. Warto przyłożyć dużą uwagę do zabezpieczeń będących elementami instalacji elektrycznej, ponieważ to od nich w dużej mierze zależeć będzie bezpieczeństw ich operatorów. Dlatego warto aby każde stanowisko było wyposażone w specjalne bezpieczniki, które w razie jakiejkolwiek awarii odetną dopływ prądu do poszczególnych sektorów hali, dzięki czemu znajdujący się w niej pracownicy nie będą narażeni wypadek.

Ochrona przed ogniem

instalacje przeciwpożaroweKolejną ważną rzeczą, która sprawi, że hala będzie funkcjonowała w niezawodny sposób są instalacje przeciwpożarowe. Według informacji zawartych na portalu www.portalbhp.pl składają się one z różnego rodzaju czujników wykrywających zagrożenie pożarowe, a także systemy zraszaczy, które jako pierwsze podejmą walkę z ogniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku hal, w których wykonuje się prace związane z substancjami łatwopalnymi lub też w takich gdzie odbywa się obróbka metali. Dzięki zamontowaniu odpowiedniego systemu hale naszej firmy zostaną zabezpieczone, a osoby w nich pracujące zyskają większe poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, iż takie systemy posiadają możliwość automatycznego zawiadamiania odpowiednich służb, co sprawia, że nawet gdy na hali nie będzie żadnego pracownika pożar zostanie szybko zauważony a to pozwoli na jego szybkie ugaszenie.

Wyjątkowa czystość

przemysłowe filtry do wodyW przypadku gdy w tworzonej hali będzie odbywać się obróbka żywności niezbędne okażą się przemysłowe filtry do wody. Dzięki nim wymagana do produkcji woda zostanie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń, co pozytywnie wpłynie na jakość produktu, do którego wytworzenia będzie potrzebna. To rozwiązanie pozwoli również na dostarczenie czystej wody dla pracowników, dzięki której będą mogli się orzeźwić. Filtry przemysłowe powodują, że otrzymana dzięki nim woda jest pozbawiona nie tylko różnych zanieczyszczeń i bakterii lecz przede wszystkim szkodliwego kamienia, co jest szczególnie istotne gdy chcemy aby produkowany towar był jak najwyższej jakości oraz spełniał najbardziej rygorystyczne normy. Pozwoli to również na stworzenie wysokiej jakości linii produkcyjnej, dzięki której nasza firma zostanie doceniona między innymi za dbałość o higienę procesu produkcyjnego.

Ciepłe miejsce

hale przemysłoweJednym z ostatnich typów instalacji, o której powinniśmy pomyśleć chcąc zwiększyć komfort pracy są instalacje grzewcze. To właśnie dzięki nim w wybudowanej hali będzie zawsze ciepło, co sprawi, że nasi pracownicy otrzymają jak najlepsze warunki pracy. Przy planowaniu jej założenia powinniśmy wziąć pod uwagę taki czynniki jak wielkość powierzchni jaką ma ogrzać tak aby odpowiednio dopasować jej moc. Dzięki temu nawet w mroźne dni wewnątrz będzie utrzymywać się miła i przyjemna temperatura. W przypadku gdy do ogrzania naszej hali wybierzemy instalacje gazową warto abyśmy pomyśleli o wybraniu firmy, która świadczy usługi gazowe. To właśnie dzięki nim w przypadku gdy wystąpi awaria zamontowanej instalacji zostanie ona szybko usunięta tak by można było uniknąć konieczności przerw w pracy. Warto jednak pamiętać aby wybrana przez nas firma posiadała wykwalifikowanych pracowników, którzy będą wiedzieli jak poprawnie konserwować taką instalację. Sprawi to iż będziemy mieli pewność, że podczas wykonywania prac nic się nie stanie.

Podsumowując

Jak widać przy planowaniu budowy hali produkcyjnej musimy wziąć pod uwagę wiele elementów, które pozytywnie wpłyną na komfort i wydajność jej pracy. Należy jednak zauważyć iż zastosowanie najlepszych instalacji nie zapewni jej skutecznej pracy jeśli nie będą pracowali w niej odpowiednio wykwalifikowani ludzie. Dlatego też przy rozwoju firmy warto położyć duży nacisk na odpowiednie przeszkolenie jej pracowników tak aby nie mieli oni trudności w obsłudze poszczególnych urządzeń znajdujących się w danej hali.

Leave a Comment