Jakie dotacje można uzyskać?

Od kiedy staliśmy się pełnoprawnymi członkami Unii Europejskiej, krajobraz naszego kraju uległ znacznej poprawie, zniesiono granice, a Polakom żyje się dostatniej. Nic w tym dziwnego, bowiem obywatele Unii należą do jednych z najbardziej bogatych. 

Dotacja unijna w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim 

urząd marszałkowski toruń dotacje unijneZa większość projektów unijnych odpowiedzialne są Urzędy Marszałkowskie. Ich zadaniem jest wdrażanie projektów, nadzór nad nimi i rozdzielanie środków do podległych sobie instytucji, które również są oddelegowane do obsługi projektów unijnych. Nie inaczej jest w Toruniu. Tutejszy Urząd Marszałkowski informuje o projektach na swoich stronach internetowych, a dla zainteresowanych jest cały czas czynny numer telefonu, pod którym czekają osoby prowadzące dany projekt. Możemy skonsultować z nimi szczegóły przedsięwzięcia, a także zadać kluczowe pytania. Urząd Marszałkowski Toruń dotacje unijne przyznaje zarówno osobom prywatnym, jak i tym, którzy chcą rozwinąć swój biznes. By przystąpić do wybranego projektu, należy spełniać jego kryteria i zgromadzić odpowiednią dokumentację. Dotacje unijne są przeznaczone dla osób o bardzo zróżnicowanym profilu. Projekty bowiem dotyczą nie tylko osób, które coś mają, ale też takich którzy nie mają prawie nic. Wlicza się w to bezrobotnych i aktywizację ich na rynku pracy, poprzez, na przykład, założenie własnego biznesu. Są też projekty, które mają przeciwdziałać wykluczaniu niektórych grup społecznych, jak seniorzy, czy niepełnosprawni. 

Nasze miasto ma bardzo wiele do zaoferowania, jeśli mówimy o unijnych dotacjach. Dostajemy sporo środków więc jest, co rozdzielać. Udział w projektach, których przedmiotem jest dotacja, obejmuje z reguły szereg szkoleń, spotkań i zgromadzenie potrzebnej dokumentacji.