Jaka półka będzie najpraktyczniejsza?

Jeśli nie mamy zbyt wiele przestrzeni w pokoju, a mimo to chcemy sprytnie umieścić w nim niezbędne bibeloty i ulubione książki, to warto poszukać takiej półki, która nie tylko zajmie możliwie mało miejsca, ale też nie będzie zawadzać nam na drodze w codziennych czynnościach. W takim wypadku najlepiej sprawdzą się kompaktowych rozmiarów meble wieszane na ścianach.

Kompaktowa i estetyczna półka na ścianę

jasna półka narożna wiszącaW dziedzinie aranżacji wnętrz powstało wiele trendów, które nie tylko czynią pomieszczenie modnym, ale także praktycznym i funkcjonalnym. Do głównych zadań architekta należy takie zagospodarowanie wnętrza, by zyskało ono jak najwięcej dostępnej dla lokatorów przestrzeni do życia. Aby dobrze wypełnić dostępne miejsce zbieranymi przez mieszkańców przedmiotami użytku codziennego, najlepiej jest wykorzystać meble, które pomieszczą wszystkie szpargały, nie zabierając tym samym optycznie zbyt dużo miejsca w pokoju. Jednym z takich praktycznych rozwiązań będzie jasna półka narożna wisząca, która wykorzysta minimum dostępnej przestrzeni przy osiągnięciu maksymalnej ilości miejsca do ułożenia bibelotów. Nawet najbardziej praktyczna osoba potrzebuje wokół siebie kawała blatu do wstawienia prywatnych rzeczy, takich jak np. książki, ramka ze zdjęciem czy pamiątka z podróży. Meblowy narożnik nie koliduje z innymi elementami wystroju pomieszczenia dzięki swojej neutralnej jasnej barwie, którą zawdzięcza estetycznemu drewnu sosnowemu. Nada ono wnętrzu przytulny charakter, nie zabierając wiele miejsca. Półki typu wiszącego montuje się za pomocą stabilnych kołków w ścianie w prosty, niewymagający profesjonalnych umiejętności sposób. Można je także bez problemu zdemontować w razie przeprowadzki. Mebel reprezentuje modny minimalistyczny styl, który z łatwością dopasuje się wizualnie do innych elementów wnętrza – nawet tych w innych kolorach. Solidne wykonanie zapewni możliwość korzystania z półki latami, bez śladów zniszczeń.

Lekka konstrukcja gwarantuje komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Mebel może być z powodzeniem zamontowany w pokoju dziecięcym – utrzyma zabawki, książki, a także cięższe wazony. Model odporny na zarysowania i wytrzymały. Utrzyma duże obciążenie, nie deformuje się. Posiada modny design oraz nowoczesne i uniwersalne wykończenie, co czyni z półki mebel pasujący do wszystkich typów pomieszczeń.