Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Pierwszym krokiem do zostania pośrednikiem w obrocie nieruchomościami jest uzyskanie licencji. Musimy wypełnić wniosek, załączyć wszystkie niezbędne dokumenty oraz uiścić opłatę egzaminacyjną i licencyjną. Opłaty te należy uiścić w całości z góry i nie można otrzymać zwrotu pieniędzy, jeśli nie zdamy egzaminu w ciągu dwóch lat. Po uzyskaniu licencji możemy rozpocząć pracę jako pośrednik w obrocie nieruchomościami.

Czy warto zostać pośrednikiem sprzedaży domów?

bezkonkurencyjny pośrednik sprzedaży domów - gdyniaIstnieje wiele sposobów, aby zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Korzyści to bycie własnym szefem i praca z własnymi klientami. Jako pośrednik w obrocie nieruchomościami możemy mieć dostęp do lokalnego MLS i różnych zasobów. Możemy także zostać zarządcą nieruchomości i rozwinąć swoją firmę w zbywalny zasób emerytalny. Aby móc przystąpić do egzaminu, musimy mieć świadectwo ukończenia szkoły średniej lub jego odpowiednik. Aby nasza licencja była aktualna, musimy ukończyć 15 godzin kształcenia ustawicznego co dwa lata. Istnieją dwa popularne typy podziału prowizji, na jakie może liczyć bezkonkurencyjny pośrednik sprzedaży domów – gdynia to miasto, gdzie jest ich coraz więcej: jeden, który daje pośrednikowi 60% prowizji, a drugi, który dzieli ją 50/50. Dostępne są również inne splity, w tym 50/50, 60/40 i 70/30. Oprócz 50/50, niektóre domy maklerskie dzielą prowizję na ruchomej skali w oparciu o produkcję. Dzieje się tak często w branży nieruchomości, ponieważ doświadczeni agenci otrzymują wyższe prowizje niż ich mniej doświadczeni odpowiednicy. W innych przypadkach sprzedający zapewnia agentowi nieruchomości kupującego 6% ceny sprzedaży. Kwota ta staje się prowizją podzieloną między agenta kupującego i agenta sprzedającego. Podział prowizji można również negocjować, ale większość domów maklerskich ma podziały 50/50. Inne podziały to 60/40 i 70/30 w zależności od wielkości domu maklerskiego i doświadczenia agenta. Jednak większość podziałów prowizji jest równa.

Główną zaletą pracy w domu dla pośrednika w obrocie nieruchomościami jest brak dojazdów. Rezygnacja z codziennych dojazdów pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze na paliwie i konserwacji, a także nie będziemy spędzać godzin w korku. Skrócenie czasu spędzonego w korku to także świetny sposób na zwiększenie produktywności i znalezienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Mamy nadzieję, że jeden lub więcej z tych pomysłów pomoże nam odnieść większy sukces w nowej pracy.