Jak zdobyć licencję pilota?

 

Latanie to odwieczne marzenie człowieka. Jednak z racji naszej budowy fizjologicznej, niemożliwe jest żeby to zrobić o własnych siłach. Ale od czego są naukowcy? Dzięki nim oraz konstruktorom samolotów, możemy wzbić się w przestworza i cieszyć nieograniczoną wolnością. 

Jaki jest koszt licencji na ultralekkie samoloty?

samolot ultralekki licencja cenaJeżeli termin „ultralekki samolot”, nic nam nie mówi, najlepiej zapoznać się z dołączonym do tekstu zdjęciem. Tego typu samoloty to dość prosta konstrukcja, bez wygód i luksusów, ale za to w pełni bezpieczna, efektywna i sprawdzona. Możemy nią dolecieć w dowolną część świata, gdyż posiada bardzo dobre parametry. Jedynym mankamentem takiego samolotu jest stosunkowo mała ilość miejsca. Jednak jeśli chcemy kupić taki samolot, to koszt nie powinien być wyższy niż sto pięćdziesiąt – dwieście tysięcy. Jeżeli interesuje nas samolot ultralekki licencja cena za jej zdobycie nie jest niska. Musimy zapłacić dobre kilka tysięcy. Jednakże większość ludzi, traktuje cenę licencji, jako inwestycję w nowe umiejętności, nie wydatek. Szczególnie, że dla części z nich to tylko przystanek w drodze do uzyskania licencji na loty komercyjne. Cena licencji jest wysoka ponieważ obejmuje prawie sto godzin szkolenia, które są prowadzone na najnowszych maszynach i symulatorach. Dzięki sprawdzonym metodom i zaangażowaniu instruktorów, licencję otrzymuje niemal każdy kandydat na pilota. Oczywiście mówimy tu o pierwszym podejściu. To wysoka średnia, ale też specyficzna dla tego zawodu.

Pilotowanie samolotów ultralekkich jest najprostszym technicznie zadaniem. Dlatego też zdobycie licencji nie jest tak trudne jak w przypadku samolotów pasażerskich lub wojskowych. Żeby móc zacząć starania się o licencję pilota, należy mieć ukończone szesnaście lat.