Jak wybrać dobry system gastronomiczny?

Wielu przedsiębiorców prowadzących restauracje lub inne lokale gastronomiczne bardzo często chce usprawnić pracę swoich pracowników i poszukuje dla nich odpowiednich systemów gastronomicznych. Na polskim rynku znajdziemy wiele odpowiednich rozwiązań informatycznych, które możemy wybrać. Najlepiej nie zdecydować się na takie, które będzie idealnie dopasowane do naszej branży.

Co jest najważniejsze przy wyborze systemu gastronomicznego?

systemy gastronomiczneNajlepsze systemy gastronomiczne współpracują z terminalami płatniczymi, a także urządzeniami fiskalnymi oraz mobilnymi. Obecne rozwiązania pozwalają nam połączyć szybkie i intuicyjne oprogramowanie do wszystkich urządzeń, które mogą zostać zintegrowane z systemem gastronomicznym. Dzięki temu pracownicy będą mogli korzystać z odpowiednich urządzeń, zamiast zapisywać wszystko na kartce papieru i w ten sposób zaoszczędzę czas. Na bieżąco zamówienie od kelnera przekazywany będzie od razu do kuchni i w ten sposób realizacja całego procesu sprzedaży zostaje załatwiona w zdecydowanie szybszym tempie. Systemy gastronomiczne powinny będzie również bardzo proste w obsłudze, aby każdy pracownik mógł szybko nauczyć się nimi posługiwać. Jeżeli oprogramowanie będzie przeładowane wieloma dodatkowymi funkcjami to powinniśmy poprosić o dodatkowe szkolenie, aby nasi pracownicy mogli dokładnie dowiedzieć się, jak działa oprogramowanie do gastronomii. Demonstracyjna wersja to kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na dane oprogramowanie gastronomiczne.

Wiele firm, które oferują systemy do gastronomii oferują również możliwość skorzystania z darmowej wersji, która umożliwia nam korzystanie z pełnych możliwości, ale bezpłatnie. Najczęściej taka usługa trwa około 14 dni i w tym czasie możemy sprawdzić, czy system gastronomiczny jest idealnie dopasowany do działalności biznesowej naszej firmy.