Jak stworzyć i zarządzać stacją paliw

Stacja paliw jest jednym z najczęściej występujących przedsiębiorstw, występujących na terenach również mało zamieszkanych, jak również w centrach miast. Ze względu na rosnącą z roku na rok liczbę samochodów, zwiększa się również potrzeba powstawania nowych stacji umożliwiających tankowanie. Z tego właśnie względu może to być dobry pomysł na biznes.

Jak wyposażyć stację paliw?

węże do dystrybutorów paliwPrzed założeniem biznesu trzeba oczywiście zadbać o dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności, w tym koncesji na sprzedaż paliwa, bez której jej prowadzenie jest niemożliwe. Warto również dokładnie przemyśleć jej lokalizacje, najlepiej w odpowiedniej odległości od konkurencji, oraz rodzaj sprzedawanego paliwa. Następnie można przystąpić do zadbania o wyposażenie naszej stacji. Ze względu na to, że stacja będzie zajmować się nie tylko sprzedażą paliw, ale również produktów spożywczych różnego typu, warto już na początku zadbać o odpowiedni program komputerowy służący do magazynowania i zarządzania towarami. Jest kilka programów tego typu, różniących się cena, ilością stanowisk na których można zainstalować program za jednorazową opłatą, oraz innymi funkcjami. Warto wybrać ten, w którego koszty zakupy wliczone będzie przeszkolenie z obsługi całego naszego zespołu. Kolejna rzecz, to oczywiści zakup dystrybutorów paliwa. Również one występują w kilku rodzajach, różnią się na przykład koniecznością podjechania do nich z lewej, prawej lub obu stron, pojemnością, oraz długością takich elementów takich jak węże do dystrybutorów paliw, które wpłyną bezpośrednio na zadowolenie naszych klientów. Bardzo ważna kwestią jest to, żeby wybrany przez nas dystrybutor miał możliwość odpowiedniej komunikacji z wybranym przez nas programem do zarządzania towarem. Dzięki temu po zatankowaniu paliwa przez klienta, jego ilość będzie automatycznie odejmowana z naszych stanów magazynowych co ograniczy konieczność częstych inwentaryzacji.

Ostatni element to oczywiście zatrudnienie odpowiedniej ilości pracowników. Stacje benzynowe aby miały w ogóle sens funkcjonowania muszą być otwarte przez całą dobę, więc trzeba zadbać o taką ilość pracowników, która wypełni dwie zmiany działania stacji. Warto również zaopatrzyć się w monitoring, wewnątrz budynku jak i w okolicach dystrybutorów paliwa, co zwiększy nasze bezpieczeństwo.