Jak prawidłowo zamontował płyty kompozytowe?

 

Obecnie poszukuje się coraz to nowych sposobów na pokrycie zewnętrznej warstwy elewacyjnej różnego typu budynków. Szczególny nacisk jest kładziony na ich atrakcyjny wygląd, łatwość montażu i bogactwo kolorów i kształtów danego materiału elewacyjnego. Jednym z popularniejszych sposobów na pokrycie elewacji są płyty kompozytowe, które sprawdzają się w budynkach o różnej charakterystyce.

Jak fachowo zamontować płyty Alucobond?

fachowy montaż AlucobondObecnie na rynku można wyróżnić wielu różnych sprzedawców i dystrybutorów kompaktowych płyt elewacyjnych. Jednymi z popularniejszych są płyty kompozytowe Alucobond, które ze względu na swoje zalety są stosowane coraz częściej. Należy jednak pamiętać, że fachowy montaż Alucobond może być wykonany jedynie przez profesjonalistów i ie powinniśmy zajmować się nim samodzielnie. Płyty te bowiem są dosyć delikatne, a to, jak dobrą warstwę izolacyjną będą pełnić, zależy tylko i wyłącznie od tego, czy zostały prawidłowo zamontowane. Płyty tego typu składają się z dwóch warstw, najczęściej stworzonych z lekkiej blachy aluminiowej, które przedzielone są warstwą z tworzywa sztucznego lub też ceramicznego. Pozornie, montaż ich nie powinien sprawiać żadnych problemów, szczególnie ze względu na ich niewielki ciężar, oraz dostępność w dosyć dużych rozmiar. Jak się jednak okazuje, nie-fachowy montaż płyt tego rodzaju może przysporzyć wiele problemów, takich jak niewłaściwa izolacja budynku przed wilgocią. Z tego względu ich montażem powinni zająć się fachowcy, którzy bez problemu poradzą sobie z montażem. Jakie korzyści niosą ze sobą płyty tego typu? Przede wszystkim, w razie potrzeby płyty tego typu można giąć, a nawet wyoblać, co może ułatwić tworzenie wyjątkowych fasad budynków, o unikalnej kolorystyce i wzornictwie. Co ważniejsze, obróbka płyt tego rodzaju jest wyjątkowo prosta i wymaga jedynie użycia podstawowych narzędzi. Najczęściej są one stosowane w budynkach użyteczności publicznej, ale ich właściwości i zalety sprawiają , że coraz więcej ludzi chce je stosować w domach prywatnych.

Jeżeli montaż płyt kompozytowych zostanie przeprowadzony fachowo, mogą one stanowić doskonałą warstwę izolacyjną i ochronną dla fasady budynku, w związku z czym nie tylko atrakcyjna stylistyka jest ich zaletą. Dodatkowo, płyty elewacyjne tego typu doskonale wytłumiają drgania, więc stosując je nie trzeba używać dodatkowych materiałów izolacyjnych.