Jak działa ozonowanie?

Zabiegi odkażające cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Na pewno powodem tego jest zwiększająca się świadomość ludzi, względem mikrozagrożeń, które są obecne w każdym domu, czy mieszkaniu. Jeżeli zależy nam na czystym powietrzu i domu wolnym od wszelkich, niekorzystnych czynników, zdecydowanie warto podjąć decyzję o ozonowaniu. 

Krakowscy specjaliści od profesjonalnego odkażania 

profesjonalne ozonowanie w krakowieWielu z nas zapewne wie, na czym polega ten zabieg, jednak gdyby było inaczej, postaramy się przybliżyć tą kwestię. Zacznijmy od tego, czym jest ozon. Otóż jest to gaz, który występuje naturalnie w atmosferze, chroniąc nas przed nadmiarem promieniowania słonecznego, niejako je filtrując. Jest on niewidoczny, natomiast jego zapach jest świetnie wyczuwalny bezpośrednio po burzy, kiedy powietrze jest zjonizowane. Posiada silne właściwości utleniające, co oznacza, że doskonale nadaje się do odkażania. Bowiem jest naturalnym środkiem biobójczym oraz bakteriobójczym. Jego skuteczność możemy porównać wyłącznie z chlorem. Jednakże chlorowanie mieszkań, czy domów to raczej kiepski pomysł i nie wykorzystuje się go na skalę przemysłową. Zwłaszcza, że jest silnie toksyczny i żrący, a oddychanie jego oparami, może prowadzić do ciężkich poparzeń górnych i dolnych dróg oddechowych. Natomiast ozonowanie jest w stu procentach bezpieczne, zwłaszcza, gdy jest przeprowadzane przez doświadczone i wykwalifikowane ekipy dezynfekcyjne. Bowiem ozon, już po dwudziestu minutach, rozpada się do postaci tlenu, stając się tym samym zupełnie nieszkodliwym, neutralnym. Po upływie tego czasu można bezpiecznie wejść do odkażonego pomieszczenia i cieszyć się nieskazitelnie czystym powietrzem. Ozonowanie zwalcza między innymi: roztocza kurzu domowego, wolne rodniki, bakterie, grzyby, wirusy, czy pleśnie. Profesjonalne ozonowanie w Krakowie jest domeną firm dezynfekcyjnych. Zarówno tych dobrze, jak i mniej znanych. Nie jest to usługa droga, a wszystko zależy od wielkości ozonowanej powierzchni. 

Warto zdecydować się na odkażanie tą metodą, zwłaszcza, gdy cenimy sobie powietrze wolne od mikroorganizmów i nie chcemy z nimi dzielić się swoim metrażem. Ozonowanie winno być przeprowadzane systematycznie, jeden zabieg, raz na trzy-cztery miesiące powinien nam w zupełności wystarczyć.