Ile kosztuje dobra karma dla psów?

Psów nie powinno się żywić tym, co jedzą ludzie. Zwłaszcza tych, które są psami sportowymi. Bowiem z uwagi na ich aktywny tryb życia i genetyczne predyspozycje, powinny one dostawać wyłącznie karmę, która jest zbilansowana zgodnie z ich potrzebami. 

Jaką karmę powinny spożywać psy sportowe? 

karma dla psów sportowychNie wszystkie psy potrzebują diety, która zapewni im odpowiednią elastyczność stawów, gładką, lśniącą sierść, zdrowe zęby, czy też szybką regenerację. Ale takiej diety bez wątpienia potrzebują psy sportowe, które są niezwykle aktywne i potrzebują znacznie więcej ruchu, niż inne rasy. Najważniejsza jest dla nich bowiem sprawność stawów i wytrzymałość kości szkieletu. Dlatego też tak ważne jest, by dobrać karmę o optymalnym składzie, a przy tym smaczną, by nasz czworonóg spożywał ją chętnie i bez grymaszenia. Do wyboru mamy karmy w różnych smakach, tak mięsne, jak i suche. Kwestią preferencji smakowych naszego pupila, pozostaje, co wybierzemy. Karma dla psów sportowych ma różną cenę, bowiem wszystko zależy od producenta oraz jej składu. Karmy najbardziej wartościowe, czyli bogate w najlepszej jakości składniki odżywcze, witaminy i minerały to spory wydatek. Najczęściej w granicach dwustu-trzystu złotych. Jednak oczywiście znajdziemy nieco tańsze produkty od mniej renomowanych producentów. Psy sportowe są specyficzne i potrzebują nieco bardziej skomplikowanej diety od psów innych ras. Wszak ich aktywność wymaga również zdolności do szybkiej regeneracji, a w tym, wydatnie pomaga wysokiej jakości pożywienie. 

Specjaliści z różnych dziedzin pracują nad najbardziej zaawansowanymi recepturami jedzenia dla psów, a efektem ich pracy są najlepszej jakości karmy. Ich koszt nie powinien nas dziwić, bowiem jest to pokarm starannie wyselekcjonowany i pełnowartościowy.