Główne zastosowania przewiertów

Jeszcze do niedawna, każda praca związana z przebudową, czy też remontem instalacji podziemnej wymagała wykorzystania  wykopu. Oczywiście wiązało się to bezpośrednio z koniecznością zamknięcia szlaku komunikacyjnego w przypadku, gdy dana instalacja krzyżowała się z jakąś drogą. Na szczęście obecnie, znane sa już bezwykopowe metody naprawy takich instalacji.

Jak wykonuje się przewierty?

polecane przewierty sterowaneZ biegiem czasu firmy, zajmujące się konserwacją instalacji podziemnych zaczęły poszukiwać sposobów na ich bez wykopową przebudowę. Wszystko po to, aby nie było konieczności generowania poważnych utrudnień w ruchu rogowym, co jeszcze do niedawna było stałym elementem wykonywania takich prac. Jest to obecnie możliwe, dzięki takim metodom jak polecane przewierty sterowane. Metoda ta tak naprawdę polega na wykonaniu tunelu o horyzontalnym przebiegu który umożliwia uzyskanie dostępu do danej instalacji podziemnej bez konieczności wykonywania wykopu. O ile przewiert zostanie wykonany zgodnie z złożeniami, oraz z wykorzystaniem odpowiednio nowoczesnego sprzętu można mieć pewność, że korzystanie z niego będzie w pełni bezpieczne. Przewiert jest wykonywany zawsze z pośrednictwem specjalnej maszyny zwanej wiertnicą. Jest to specjalne wiertło które radzi sobie z praca w praktycznie każdego typu gruncie. Obecnie bardzo często w celu wykonania przewiertu sięga się po maszynę taką jak kret, która jest w tym celu wykorzystywana zdecydowanie najczęściej. Oczywiście jednak, zanim będzie możliwe bezpiecznie wykonanie przewiertu należy upewnić się, czy ukształtowanie terenu temu sprzyja. W tym celu przeprowadza się zazwyczaj specjalne badania geologiczne które mają na celu ustalenie, czy wykonanie takiego przewiertu pod drogą, nie spowoduje jej naruszenia, czy też uszkodzenia. Wszystko to tak naprawdę wiąże się z tym, że przewierty trzeba zlecać jedynie profesjonalnym firmom. W innym wypadku nie można mieć stu procentowej pewności, że korzystanie z takiej metody na naprawę rur będzie w pełni bezpieczne. Na szczęście firm, które wykonują przewierty z roku na rok jest coraz więcej.

Wykopy jeszcze do niedawna były stałym elementem prac związanych z naprawą instalacji podziemnych. Obecnie jednak znane sa już metody bez wykopowej naprawy rur. Dzięki temu, prace związane z przebudową instalacji mogą być neutralne dla kierowców, czy też innych uczestników ruchu.