Gdzie w Poznaniu zrobię kurs nurkowy?

Zawsze marzyłam o zrobieniu kursu nurkowego. Od małego bardzo dużo pływałam zarówno po basenach jak i po otwartej wodze, morzach i jeziorach. Większość pływackich wyzwań było już za mną. Stwierdziłam, że to najlepszy pomysł, żeby zrobić kurs nurkowy i wypłynąć dosłownie i w przenośni na głębokie wody. Musiałam jeszcze tylko znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie wykonam taki kurs. Zależało mi na tym, aby znaleźć miejsce rzetelne i profesjonalne.

Zrobiłam kurs i szkolenie nurkowe

kursy i szkolenia nurkowe - poznańPoszukiwania odpowiedniego kursu rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: kursy i szkolenia nurkowe – poznań i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko znalazłam interesujący mnie kurs. Kurs i szkolenie było przeznaczone dla osób zaawansowanych w pływaniu. Z pewnością należałam do osób, które świetnie pływają, dlatego czytałam ofertę dalej. Kurs składał się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej. Przy czym część teoretyczna została ograniczona do minimum. Część praktyczna za to była bardzo interesująca. Jednak, aby do niej przejść należało najpierw zdać egzamin z części teoretycznej. Musieliśmy wiedzieć jakie są podstawowe zachowania nurka pod wodą i co się dzieje z ludzkim ciałem na takiej głębokości. Część praktyczna rozpoczynała się na basenach. Dopiero po opanowaniu podstawowych ruchów pod wodą zostaliśmy wysyłani na otwarte przestrzenie wodne. Bardzo zainteresował mnie ten kurs i od razu postanowiłam się na niego zapisać. Był on dość długi. Trwał ponad 3 tygodnie, ale za to kończył się egzaminem po którym uzyskiwało się certyfikat potwierdzający kwalifikacje. Kolejną zaletą tego kursu było to, że na czas części praktycznej szkolenia mogliśmy bezpłatnie wypożyczyć strój płetwonurka. Takie stroje są bardzo drogie, dlatego cieszyłam się, że nie będę musiała ich od razu kupować. Kurs i szkolenie miało się odbyć już za kilka dni.

Byłam bardzo zadowolona z odbytego kursu. Grupy szkoleniowe były bardzo małe dzięki czemu instruktor miał nas wszystkich na oku i każdy mógł bez problemu zadawać mu pytania. Kolejną zaletą tego kursu było to, że był on dostępny w całkiem przystępnej cenie. Istniała również możliwość wniesienia opłaty w ratach. Kurs minął bardzo szybko. Był bardzo profesjonalnie prowadzony. Udało mi się zdać egzamin za pierwszym razem.