Fotel do pracy biurowej

Praca biurowa nie jest, wbrew pozorom, najbardziej komfortowym zajęciem. Wymaga bowiem siedzenia w jednej pozycji przez bardzo długi czas, a przez to wywołuje znaczne obciążenie kręgosłupa. Niestety, niektóre krzesła biurowe nie należą do wygodnych i wcale nie pomagają w zachowaniu postawy tak jak deklarują producenci.

Komfortowy fotel do pracy przy komputerze

wygodny fotel do biuraWyposażając nowe biuro braliśmy pod uwagę wszystkie wymagania, jakie nasi pracownicy stawiali krzesłom i fotelom biurowym. Nie były one za bardzo wygórowane, choć i tak zdarzało się iż trudno było je spełnić podczas wyboru nowych foteli. Dopiero jeden model przyciągnął naszą uwagę, i według specyfikacji spełniał wszystkie wymagania naszych pracowników. Wedle opinii, był to najbardziej wygodny fotel do biura jaki można było obecnie dostać, a w swoim przedziale cenowym był nie do pobicia. Nie należał do najdroższych, prawda, aczkolwiek trwałością i wygodą dorównywał najlepszym i najdroższym fotelom komputerowym na rynku. Sam fotel miał obicie ze sztucznej skóry, która nie kruszyła się z czasem i nie ulegała wyschnięciu tak jak miało to miejsce w obiciach foteli tanich, w których skóra nie była najlepszej jakości, i pozostawała przyjemna w dotyku nawet po kilku latach użytkowania. Fotele należały do lżejszych, choć pozostawały bardzo stabilne, i wygodne zarówno dla osób o większych gabarytach jak i mniejszych.

Wygodna wyściółka i dobre obicie zdecydowanie przyczyniały się do komfortu pracy na takich fotelach, na które żaden z pracowników nigdy nie narzekał, a wręcz przeciwnie, kilku nawet zakupiło takie fotele do domowego użytku. Można było do nich dokupić najróżniejsze części zamienne, więc uszkodzenia kółek czy podnośnika mogły być natychmiast naprawione w kilka minut.