Filtr do wody kranowej

Jakość wody w naszej okolicy była zauważalnie słaba. Nie raz zdarzało się iż woda z kranu była wręcz brązowa od zanieczyszczeń, i nie był to wcale jednorazowy problem, a często zdarzający się mankament. Pomimo licznych zgłoszeń do zarządu wodociągów, rozwiązywany był niestety tylko czasowo, lub bardzo pobieżnie.

Przepływowy filtr do oczyszczania wody w domu

filtr przepływowy do wodyZnajomi którzy również nie mieli zamiaru pozwalać na taką sytuację często wspominali iż najlepszym rozwiązaniem takowej jest wyposażenie się w domowe filtry do oczyszczania wody. Są one bowiem doskonałym sposobem na uzdatnianie wody kranowej o dość słabej jakości, takiej właśnie jak nasza, i nie należą do szczególnie kosztownych ani też dużych urządzeń. Polecany nam filtr przepływowy do wody ma rozmiary nie przekraczające wielkości średniego ogrzewacza do wody, i może być podłączony do ciągu wodnego, obsługującego do kilkunastu ujęć. Jest to urządzenie pracujące całkowicie pasywnie, i nie musi mieć dostępu do zasilania, toteż nie generuje wyższych kosztów zużycia prądu, a przy okazji jest całkowicie bezgłośne. Oczyszcza wodę z większości zanieczyszczeń, jakie mogą pojawić się w rurociągach miejskich, i przy tym jest bardzo skuteczny, toteż należy do najlepszych urządzeń w swojej klasie, z jakimi się spotkaliśmy. Montaż filtra jest wręcz banalnie prosty, i nie jest do tego potrzebna żadna załoga montażowa, gdyż wystarczy podłączyć filtr do ciągu wodnego i ujęcia wody, by mógł spełniać swoje zadanie.

Prace nie zajmują więcej niż kilkadziesiąt minut, toteż może być on założony błyskawicznie i od razu uruchomiony, by działał jeszcze tego samego dnia. W razie potrzeby, jednak, taki filtr może być założony przez dowolnego hydraulika, jeśli nabywca nie ma na tyle odwagi by próbować instalacji samodzielnie.