Escape room dobrą zabawą dla młodzieży?

Escape room zdobywa coraz większą ilość zwolenników nie tylko wśród osób dorosłych, ale także wśród młodzieży. Dzięki temu rozwijają logiczne myślenie, kreatywność i doświadczają pracy zespołowej. A to może im się przydać w przyszłym życiu. Dlaczego mówiąc bardzie szczegółowo escape room jest dobrą zabawą? Zastanówmy się nad tym.

Escape room jako metoda na integrację

escape room w Lublinie dla młodzieżyEscape room to gra, w której grupa ludzi jest zamknięta w pokoju, aby stawić czoła różnym zagadkom i wyjść z pokoju, zanim skończy się czas. Przed każdym wejściem do pokoju zagadek zespół otrzyma informacje o tematyce i celach gry, organizatorzy wyjaśnią zasady i odpowiedzą na wszystkie pytania. Każdy pokój jest zbudowany z określonego scenariusza i ma swoją historię. Escape room w Lublinie dla młodzieży to też świetny sposób na świętowanie specjalnej okazji, spędzenia czasu z przyjaciółmi, rodziną, kolegami ze szkoły. Może być to wspaniała forma uczczenia zakończenia roku szkolnego albo urodzin. Nie ma ograniczenia wiekowego, każdy może grać! Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą korzystać pokoi. Osoby niepełnoletnie mogą mieć pewne ograniczenia w niektórych tematach, ale nie są wymagane żadne szczególne umiejętności ani wiedza. Jednakże większość escape roomów jest właśnie przeznaczona dla osób w wieku od dziesięciu do dwudziestu lat. Gracze muszą się po prostu dobrze się bawić! Pokoje ewakuacyjne są popularną i lubianą formą rozrywki, więc z tego powodu zaleca się wcześniejsze zaplanowanie wizyty. Ogromną zaletą escape roomów dla młodzieży jest prostota. Pokoje ewakuacyjne są tak wykonane, aby przeciętny człowiek mógł wyjść. Jednak gdy grupa przyjaciół próbuje skonfrontować się z jednym z tych pokoi, czasami zaczynają myśleć o tysiącach skomplikowanych sposobów na wyjście, gdy odpowiedź jest zwykle prostsza. Zwykle zagadki są logiczne i proste. Tendencja, która pojawia się podczas wchodzenia do pokoju ewakuacyjnego, polega na tym, że nie zatrzymujemy się w żadnym momencie, presja ograniczonego czasu na opuszczenie powoduje pośpiech, który czasami stanowi barierę podczas rozwiązywania zagadek lub dostrzegania wskazówek.

Trzeba umieć wyszukiwać. Pierwsze minuty w pokoju ewakuacyjnym polegają na znajomości przestrzeni i znalezieniu wskazówek, które następnie muszą mieć sens. Dobrym sposobem, aby dowiedzieć się wszystkiego o pomieszczeniu, w którym jesteś zamknięty, jest podzielenie zespołu według stref i przeszukanie całego pokoju zagadek. To buduje logiczny sposób myślenia i jest fantastycznym sposobem na integrację młodzieżową.