Elegancja i klasa ukryte w hematycie

Biżuteria jest z reguły bardzo ważnym dodatkiem eleganckiej kreacji. Choć najczęściej noszenie biżuterii jest przypisywane kobietom, coraz częściej sięgają po nią również mężczyźni. Odpowiednio dobrana do stroju biżuteria może być praktyczna (np. zegarki), elegancka i stylowa. 

Eleganckie i stylowe bransoletki z hematytem

damskie bransoletki z hematytemDobrze dopasowana biżuteria podkreśli piękno stylizacji, a także dobrze dobrane dodatki potrafią dodać kreacji innego charakteru. Wiele osób nosi bransoletki, naszyjniki, kolczyki i pierścionki wyłącznie jako ozdobę, choć dla niektórych mogą mieć one znaczenie symboliczne lub sentymentalne. Według niektórych kultur i wierzeń, niektóre kamienie szlachetne posiadają swoją wyjątkową moc i przeznaczenie. Przykładem może być np. hematyt, który ze względu na łatwość w obróbce jest częstym elementem biżuterii. Kamień ten kojarzony jest z siłą, walką i odpornością. Możliwe więc, że noszenie tego kamienia przy sobie dodaje pewności siebie (czy to za sprawą samej mocy kamienia, czy poprzez efekt placebo). Według niektórych wierzeń, hematyt połączony jest z krwioobiegiem, przez co leczy on wszelkie choroby hematologiczne. Dla osób wierzących w znaki zodiaku, szczególnie interesująca może być informacja, iż hematyt to szczęśliwy kamień Skorpionów i Wodników. Pomijając jednak wierzenia ezoteryczne, należy przyznać, że damskie bransoletki z hematytem są bardzo eleganckim i stylowym dodatkiem do każdej kreacji. Naturalna barwa hematytu oscyluje w granicach szarości, czerni i srebra, jednak w jubilerstwie nierzadko kamienie te są barwione na złoto, brąz, a także różne, tęczowe kolory. Bransoletki, podobnie jak naszyjniki i kolczyki ozdobione tym kamieniem dodają elegancji i klasy stylizacjom. Ogromnym atutem biżuterii z hematytu jest jej stosunkowo niska cena i wysoka trwałość, przez co może być noszona na co dzień, bez obaw o szybkie zniszczenie. Eleganckie opakowania, w które są pakowane bransoletki sprawiają, że biżuteria ta będzie idealnym prezentem dla bliskiej osoby.

Bransoletki z hematytem są bardzo uniwersalne, przez co pasują do każdej kreacji. Srebrne lub szare kamienie okalające nadgarstek równie dobrze będą pasować do bardzo eleganckiego, jak i codziennego stroju. Fakturowane, złote zawieszki pięknie komponują się na tle srebrnych kamieni, dodając bransoletce stylowego charakteru.