Efektywne metody osuszania budynków

Nie od dziś wiadomo, że wilgoć bardzo mocno może szkodzić naszym budynkom. Nawet umiarkowana wilgotność powietrza w naszym domu może doprowadzić do skraplania się pary wodnej na ścianach. Często jest tak, że taka woda z czasem zaczyna coraz bardziej wnikać do wnętrza ściany. Kończyć się to może powstawaniem na ścianach pleśni czy nawet grzybów. 

Skuteczne osuszanie ścian iniekcją 

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejPominięcie niektórych ważnych kwestii związanych z budową domu może w konsekwencji doprowadzić do tego, że kondycja budynku nie będzie zbyt dobra i z czasem będzie się mocno pogarszać. Jednym z czynników, które mogą znacząco wpływać na kondycję ścian jest wilgoć. Często w naszym domu powietrze jest na tyle przesycone cząsteczkami wody, że dochodzi do skraplania na najzimniejszych elementach budynku. Takimi elementami najczęściej są ściany. Mimo swojego solidnego wyglądu to ściany bardzo szybko chłoną wodę i może to mieć niezwykle poważne konsekwencje w przyszłości. Konieczne może okazać się osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej. Metoda ta opiera się o wykonywanie serii otworów w ścianach. Muszę one mieć odpowiednio dużą głębokość oraz średnicę. Po wywierceniu konieczne jest wtłoczenie do powstałych otworów specjalnego środka chemicznego. Najczęściej używa się do tego zadania specjalnej mieszanki cementu portlandzkiego wraz z krzemem. Taki preparat posiada bardzo właściwości higroskopijne. 

Na dzień dzisiejszy z wilgocią w domach zmagają się tysiące osób. Najczęściej stosują oni chemiczne preparaty osuszające. Niemniej jednak taki środek działa efektywnie jedynie z zewnątrz. W głębi ściany ciągle znajduje się woda, która z biegiem czasu zacznie znów zaznaczać swoją obecność. Warto więc stawiać na sprawdzone rozwiązania, których skuteczność jest już potwierdzona.