Domki mobilne w stylu skandynawskim

Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach rezygnuje z budowy tradycyjnego murowanego domu i wybiera raczej tańsze oraz ekologiczne alternatywy. Mowa tutaj przede wszystkim o niewielkich domkach drewnianych, kanadyjskich oraz skandynawskich. Co ciekawe, wiele z nich może zostać wybudowanych w opcji mobilnej, dzięki czemu właściciele mogą przenosić się w dowolne miejsce wraz z zakupioną nieruchomością. To całkiem ciekawa opcja dla osób, które wciąż poszukują swojego „miejsca na ziemi” i lubią podróżować. Oczywiście do przewiezienia takiego domu niezbędne będzie wsparcie firmy zewnętrznej lub wyposażenie w odpowiedni samochód i naczepę.

Korzyści z budowy skandynawskiego domku mobilnego 

skandynawskie całoroczne domki mobilneNajważniejszą zaletą jest oczywiście oszczędność kosztów budowy oraz brak ewentualnego przywiązania do jednego miejsca. Co ciekawe, taki dom nie wymaga pozwolenia, dlatego można go wybudować w dowolnej chwili i postawić choćby na dzierżawionym gruncie od rodziny czy znajomych. Wielu producentów proponuje gotowe domki skandynawskie wraz z pełnym wyposażeniem, ale warto zaznaczyć, że klient ma możliwość zamówienia własnego projektu, zgodnie z indywidualnymi życzeniami i potrzebami. Skandynawskie całoroczne domki mobilne wyróżniają się niewielką powierzchnią – do około 50/60 m2. Wynika to oczywiście z ich mobilności oraz ekonomicznego użytkowania. Należy podkreślić, że koszty użytkowania są naprawdę niewielkie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych i sprawdzonych technologii. Tego rodzaju dom można mieć niemal od ręki (decydując się na gotową wersję) lub w ciągu kilku miesięcy, gdy czekamy na realizację zamówienia. Wielu producentów ma do dyspozycji tzw. domy podglądowe, aby sprawdzić, jak prezentuje się wnętrze.

Warto zobaczyć kilka różnych opcji oraz wnętrz – niejednokrotnie mamy do wyboru 2, 3 a nawet 4-pokojowe domy o małym metrażu, ale pozwalające na prywatność dla wszystkich domowników. Taki domek wcale nie musi być jedynie opcją wakacyjną, obecnie wiele osób mieszka w nim przez cały rok, zapewniając sobie pełen komfort i bezpieczeństwo. Producenci oferują dodatkowe podesty, schody i tarasy do domków skandynawskich, aby całość była funkcjonalna oraz oczywiście dobrze i estetycznie się prezentowała. Najlepiej zajrzeć na strony polecanych firm.