Dobre kasy fisklane

Zakup kasy fiskalnej możemy być sporym obciążeniem dla niejednego przedsiębiorcy, ponieważ ceny zaczynają się od około dziewięciuset złotych. Jeżeli jest to pierwsza kasa w działalności, to przedsiębiorcy mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości siedmiuset złotych.

Funkcjonalna kasa fiskalna

sopot kasy fiskalneNa rynku działa około kilkadziesiąt firm specjalizujących się w sprzedaży urządzeń fiskalnych, w który mogą się zaopatrywać przedsiębiorcy. Zapotrzebowanie na kasy czy drukarki jest duże, ponieważ niemalże każda firma handlowa i usługowa mus posiadać takie urządzenie. Jedynie firmy działające wyłącznie w internecie i przyjmujące jako formę zapłaty przelew oraz osiągające w ciągu roku przychody nie większe niż dwadzieścia tysięcy złotych, nie muszą nabywać takiego sprzętu. W mieście Sopot kasy fiskalne są dostępne w wielu modelach stacjonarnych i mobilnych. Te pierwsze idealne się sprawdzają w sklepach i firmach z niewielkim asortymentem, ponieważ mają średniej wielkości pamięć i muszą być stale podłączone do źródła zasilania. Natomiast mobilne kasy sprawdzają się w restauracjach czy w handlu obwoźnym. Każda kasa posiada homologację, czyli certyfikat potwierdzający zgodność jej parametrów z ogólnie ustalonymi normami przez Główny Urząd Miar. Ponadto w momencie instalacji i konfiguracji kasy, konieczne jest wykonanie fiskalizacji, której dokonuje licencjonowany serwisant. W ramach kas stacjonarnych i mobilnych, możliwe są jeszcze kasy fiskalne online, które mogą się zdalnie łączyć z CRK.

Zakup kasy musi nastąpić najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności, gdyż wymaga ona jeszcze fiskalizacji i zgłoszenia do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. W czasie korzystania z niej trzeba jeszcze pamiętać o obowiązkowych przeglądach technicznych.