Dobre jakościowo odtłuszczacze

 

W każdej kuchni w miarę użytkowania powstają nieestetyczne plamy, zacieki i osady. Czasem są one na tyle mocne, że nie pomagają domowe z cytryny, sody oczyszczonej i soli. Do akcji musi wkroczyć profesjonalny środek czyszczący.

W jakiej formie są odtłuszczacze?

odtłuszczaczSprzątanie kuchni nie należy do przyjemnych zadań, ponieważ w trakcie gotowania powstają ciężkie do usunięcia plany na różnych powierzchniach. Od zwykłych śladów po sosach, czy zupach na blatach, po tłuste ślady na okapie i kuchence. Takie zabrudzenia często trzeba długo namaczać, lub szorować jeżeli nie mamy specjalnych detergentów do czyszczenia. Domowe sposoby mogą być za słabe na ciężkie do usunięcia zabrudzenia, dlatego najlepszy będzie dobry odtłuszczacz. Jest to środek chemiczny o silnym działaniu, który występuje w postaci spray’u. Podczas stosowania wytwarza się aktywna piana działająca antybakteryjne. Ponadto w krótkim czasie rozpuszcza rozpuszcza tłuszcz, kamień i zaschnięte plamy. Najciężej jest wyczyścić powierzchnię kuchenki, ponieważ znajdują się na niej zapieczone resztki jedzenia, które mocno przywarły do stali. Aby je usunąć, trzeba spryskać to miejsce i pozostawić płyn na około dwie minuty, po czym spłukać ciepłą wodą, lu wytrzeć wilgotną szmatką. Co najważniejsze, odtłuszczacze mogą być stosowane na powierzchniach, które mają kontakt z żywnością. Możemy nim czyścić blaty kuchenne, zlewy, baterie, a także okapy. Zastosowanie odtłuszczacza nie wymaga już szorowania, ani namaczania zabrudzonych miejsc.

Pomimo mocnego działania, są bezpieczne dla naszego zdrowia i pozostawiają przyjemny zapach na czyszczonych powierzchniach. Dobry odtłuszczacz poradzi sobie ze wszystkimi plamami, zabrudzeniami i osadami w kuchni, dlatego warto go kupić i regularnie używać.