Diny 7337 jako spoiwa konstrukcij stalowych

Decydując się na budowę jakiejś konstrukcji, niezależnie od tego czy jest się laikiem budowlanym czy może prężnie prosperującą firmą, prędzej czy później natkniemy się na problem łączenia ze sobą dwóch elementów. Wybór odpowiedniego spoiwa okazuje się ważnym i nie łatwym zadaniem. Gama rożnych części konstrukcyjnych łączących jest szeroka i ma bardzo różne właściwości techniczne które nie w każdej sytuacji mogą okazać się dobre. Okazuje się jednak, że najbardziej wszechstronne i co za tym idzie najlepsze będą nity. Dlaczego?

Rodzaje nitów din i ich zastosowanie

din 7337Budowa nitów zmywalnych jest bardzo prosta. Mają one postać rurki z grzybkowatym łebkiem. Przez rurkę przetknięty jest natomiast pręcik ze specjalnym zwężeniem, który został zakończony jest nieco większym zgrubieniem – w stosunku do średnicy wewnętrznej rurki nitu. Jest to jednocześnie rozwiązanie bardzo proste, a z drugiej strony genialne. Takie nity bardzo ułatwiają pracę ze względu na łatwość w montażu i dostępności rożnych ich odmian, Ułatwienie pracy nierozłącznie idzie w parze z oszczędnością czasu co na pewno jest istotnym czynnikiem dla każdego przedsiębiorcy którego gonią terminy. Ważnym faktem jest to, że jeśli zależy nam na wysokiej jakości i wytrzymałości spoiw to warto zwrócić uwagę na normę nitów które wybieramy. Warto wtedy wybrać te które posiadają normy DIN 7337 lub ISO 15977 ustanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, a także Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Takie normy są dla nas gwarancją jakości i nie trzeba się martwić o to czy towar jest w dobrej kondycji. Kolejną sprawą jest decyzja z jakiego materiału skorzystamy. Specyfikacja techniczna nitów oferuje szeroki wachlarz wariantów, a to kilka z nich Al/St, Al/A2, Al/Al, St/St, A2/A2, A4/A4, Cu/St. Widać wyraźnie jak szerokie zastosowanie oferują nity zależnie od tego z czego zostały wykonane.

Można je wykorzystać do łączenia elementów które wymagają szczególnej staranności wykonania i odporności na czynnik atmosferyczne jak na przykład długotrwałe działanie wody. Inną możliwością to wykorzystanie przy łączniu elementów ruchomych bądź elastycznych.Analizując wszystkie aspekty techniczne nitów zrywanych można wysnuć prosty i logiczny wniosek – są to wszechstronne spoiwa które w przemyśle budowlanym mają bardzo szerokie zastosowanie.