Czyścimy nasz basen

 

Wiele osób może się w dzisiejszych czasach poszczycić posiadaniem własnego basenu w ogrodzie. Pamiętam, że kiedy byłam mała, było to dla mnie wielkie marzenie. Co prawda rodzice kupili mi mały, nadmuchiwany basen dziecięcy, ale jednak to nie było to samo co duży basen dla całej rodziny, w którym można było pływać. Wówczas mało kto posiadał coś takiego we własnym ogrodzie. W dzisiejszych czasach bardzo dużo się zmieniło. Baseny potaniały i stały się bardziej przystępne. I to do tego stopnia, że obecnie coraz więcej osób posiada je w ogrodach.

Odkurzacz do basenu

hydrauliczny odkurzacz basenowyOd niecałego roku mieszkam z rodziną w nowym domu jednorodzinnym z niedużym, ale pięknym ogrodem. Zarówno dom, jak i ogród są spełnieniem moich marzeń. Postanowiłam zrealizować więc jeszcze jedno marzenie z dzieciństwa, jakim był basen w ogrodzie. Obecnie w sklepach kupić można duże baseny na stelażu w bardzo atrakcyjnej cenie. Nie jest konieczne wykopywanie dołu pod basen. Bez względu jednak na to, na jaki basen się zdecydujemy, jeżeli będzie on stał odkryty nawet przez kilka dni, to musimy się liczyć z koniecznością jego pielęgnacji. I to regularnej. Oprócz różnego rodzaju chemicznych specyfików do oczyszczania wody, trzeba też zadbać o czyszczenie mechaniczne. W usuwaniu piachu i innych większych zanieczyszczeń, które pojawiają się na dnie, pomoże nam hydrauliczny odkurzacz basenowy, który sprawdzi się przy każdym rodzaju basenu. Takie odkurzacze basenowe, mają różna formę i sposób użytkowania. Należy je dopasować do wielkości i głębokości basenu. Możemy kupić, na przykład, takie odkurzacz, którym będziemy mogli sterować za pomocą specjalnego pilota. Jeżeli zależy nam na tańszym sprzęcie, to dostępnych jest w sklepach wiele ręcznych odkurzaczy, które mają na tyle długą rurę, że nie trzeba wchodzić do basenu, żeby skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń.

Każdy posiadacz basenu, bez względu na to, czy jest to basen stojący czy wpuszczany w ziemię, zdaje sobie sprawę z tego, że sam zakup basenu nie jest jedynym wydatkiem. Trzeba bowiem zadbać o jego czystość. W usuwaniu mechanicznych zanieczyszczeń, takich jak piasek czy małe gałązki, pomoże nam specjalny odkurzacz hydrauliczny, który skutecznie czyścić dno basenu, a także jego ścianki. Warto zainwestować w tego typu urządzenie.