Czym są fugi?

Pomieszczenia, w których występuje zbyt duży poziom wilgoci, mogą być bardzo trudne w utrzymaniu ich w dobrym stanie. Wynika to z faktu, że w takich właśnie pomieszczeniach rozwija się często pleśń czy też grzyb. Szczególnie ma to miejsce w tych miejscach, gdzie ściany lub podłoga pokryte sa przez kafelki.

Właściwości fug epoksydowych

solidne fugi epoksydowe mapeiPomieszczenia, w których jest spory problem z wilgocią, mogą być bardzo trudne w utrzymaniu ich w dobrym stanie. Wynika to z faktu, że w takich właśnie pomieszczeniach jest zazwyczaj bardzo duży problem z rozwojem pleśni czy też grzyba. Jest to problem nie tylko estetyczny, gdyż może to generować wiele różnych problemów zdrowotnych. Dlatego tez takim problemom należy zapobiegać, szczególnie gdy dane pomieszczenie jest pokryte kafelkami. W takim wypadku bardzo pomocne mogą się okazać solidne fugi epoksydowe mapei. Fugi tak naprawdę to po prostu zwykłe spoiwo, nanoszone zazwyczaj pomiędzy kafelkami, czy też płytkami. Ich rola jednak jest tak naprawdę chronienie przestrzeni miedzy i pod kafelkami przed wilgocią, która mogłaby skutkować rozwojem pleśni. Dzięki odpowiednio dobranym fugom, problem grzyba czy też pleśni może nas w ogóle nie dotyczy. Oczywiście, aby tak się stało, trzeba wybrać odpowiednie, wysokiej jakości fugi, takie jak właśnie Mapei. Są one obecnie tak popularne, ze korzystają z nich również właściciele różnych przedsiębiorstw, zwłaszcza gastronomicznych. Oprócz bowiem przenikania zarodników pleśni, chronią one także przed dostawaniem się po kafelki tłuszczu. Fugi Mapei cechują się także tym, że wraz z upływem czasu nie ulegają one żółknięciu. Jest to, w przypadku innych fug, bardzo poważny problem, gdyż już o roku nawet  nowo odremontowana łazienka, czy tez kuchnia może się prezentować kompletnie nieestetycznie. Na szczęście jednak z fugami Mapei nie ma tego typu problemów. Są one także bardzo łatwe jeżeli chodzi o utrzymanie w czystości, co oczywiście sprawia, że dana łazienka czy też kuchnia, w której takie fugi zastosowujemy, będzie prezentowała się znacznie estetyczniej.

Problem z wilgocią w pomieszczeniach jest bardzo powszechny. Szczególnie dotyczy to takich pomieszczeń jak kuchnie, czy tez łazienki. Aby nie dochodziło w nich do rozwoju pleśni, czy też grzyba, warto zainwestować w odpowiednie środki, którymi można uszczelnić kafelki.