Czym różnią się przewierty hdd od zwykłych?

 

Naprawa instalacji podziemnych, czy też ich tworzenie do tej pory było bardzo problematyczne. Wiązało się to bowiem zawsze z koniecznością wykopania rozległego wykopu, co generowało większe koszty tych prac i prowadziło do poważnych utrudnień. Dlatego teraz, podczas ich wykonywania wykorzystywane sa głównie metody bezwykopowe.

Atutu przewiertów kierunkowych

skuteczne przewierty hddJeszcze kilkanaście lat temu przyczyną większości prac drogowych, były naprawy, czy też tworzenie różnego rodzaju instalacji podziemnych. Dlatego też,  zbiegiem czasu zaczęły powstawać tak zwane bezwykopowe metody ich naprawy, dzięki którym można uniknąć zdecydowanej większości utrudnień, związanych z utworzeniem wykopu. Niestety, nie rozwiązało to sprawy, szczególnie tam, gdzie teren jest silnie zabudowany. Tworzone tunele horyzontalne, będące alternatywą dla wykopu miały tą wadę, że mogły mieć jedynie prosty przebieg. W przypadku, gdy była duża liczba przeszkód terenowych na ich drodze, nie można było z nich korzystać. Jedyna alternatywą dla nich, zresztą coraz częściej wykorzystywaną okazały się skuteczne przewierty hdd. Podobnie jak w przypadku tuneli horyzontalnych, również przewierty hdd mają dać możliwość uzyskania dostępu do naprawianego, czy też rozbudowywanego odcinka instalacji. Różnica polega na tym, że dzięki nowoczesnemu sprzętowi,  tunele powstałe w wyniku takich przewiertów nie muszą być proste. Co więcej, ich trasę można zmieniać jeszcze w trakcie ich wykonywania, co tak naprawdę daje możliwość skutecznej naprawy instalacji w najbardziej niekorzystnym terenie. Właśnie dlatego obecnie, coraz częściej wykorzystuje się właśnie ta technikę podczas naprawy, czy tez tworzona podziemnych instalacji przesyłowych. Skorzystanie z takiej właśnie metody wiąże się z kilooma bardzo istotnymi zaletami. Najważniejszą jednak jest zdecydowanie fakt, że można w ten sposób uniknąć konieczności pokrywania kosztów naprawy uszkodzonej nawierzchni. Właśnie dlatego sprzęt do wykonywania tego typu przewiertów jest stałym wyposażaniem wielu ekip, zajmujących się naprawą i konserwacją instalacji.

W obecnych czasach ekipy zajmujące się naprawą instalacji przesyłowych starają się zrobić wszystko, aby nie być zmuszonymi do wykonywania wykopów. Wszystko dlatego, że jest to metoda przestarzała, generująca wiele dodatkowych kosztów do przeprowadzanego remontu czy też naprawy.