Czym jest zabieg karboksyterapii?

Od kilku już lat można zaobserwować prawdziwy przełom w medycynie estetycznej w której coraz więcej usług stanowią nieinwazyjne lub małoinwazyjne zabiegi dające równie świetne, jeśli nawet nie lepsze rezultaty od bolesnych i kosztownych operacji plastycznych od których też powoli się odchodzi właśnie na rzecz tych zabiegów. Jaki jest najpopularniejszy z nich?

Na czym polega karboksyterapia?

bezpieczna karboksyterapia - krakówCoraz więcej mało inwazyjnych lub bezinwazyjnych zabiegów zastępuje nam operacje plastyczne, co można nazwać prawdziwym przełomem w świecie medycyny estetycznej. Zabiegi te są nie tylko mniej obciążające dla naszego organizmu, ale także nie wymagają już długofalowego powrotu do zdrowia, a także ich cena jest o wiele niższa. Co więcej, większość tychże zabiegów jest niezwykle uniwersalna i można je stosować w różnych przypadkach. Wynika to z faktu

, że ich działanie polega na tym jak najbardziej zbliżonym do natury, nie zaś sztucznym. Za przykład może tutaj służyć bezpieczna karboksyterapia – Kraków posiada gabinety medycyny estetycznej w których bez problemu umówimy się na taki zabieg. Polega on w głównej mierze na wprowadzeniu pod naszą skórę dwutlenku węgla. Co nam to jednak daje? Dzięki takiemu działaniu rozszerzają się nasze naczynia krwionośne, a następnie zostają one dotlenione, oraz mocno odżywione co przekłada się na lepszy wygląd naszej skóry. Sam dwutlenek węgla z kolei ma spory wpływ na rozpad komórek tłuszczowych toteż karboksyterapię wykorzystuje się często w roli zabiegów wyszczuplających. Teraz wystarczy sobie porównać cały mechanizm tego zabiegu ze znaną nam wszystkim liposukcją polegającą na sztucznym odsysaniu tłuszczu

, która jest ponadto uważana za jedną z najniebezpieczniejszych operacji plastycznych podczas gdy karboksyterapia wykorzystuje działanie na nasz organizm naturalnych składników odżywczych oraz pierwiastków chemicznych.

Zabieg ten choć doskonale radzi sobie w przypadku modelowania naszego ciała to jednak nie jest dedykowany jedynie takim potrzebom. Jest on bowiem niezwykle uniwersalny ponieważ za sprawą karboksyterapii możemy również pożegnać się z problemem cellulitu. Oprócz tego zabieg świetnie działa na niwelowanie cieni pod oczami, czy problemy związane z cerą naczynkową, a ponadto rewelacyjnie poprawia napięcie oraz sprężystość naszej skóry.