Czym jest waporyzator?

Przyjmowanie suszu konopnego, czyli legalnej marihuany jest w naszym kraju bardzo powszechne, natomiast zdecydowana większość osób je pali, co nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób mających problemy z układem oddechowym.

Nowoczesne markowe waporyzatory

waporyzatorPalenie jest ekstremalnie szkodliwe i nieważne czy palimy tytoń, czy też susz marihuany. Albowiem proces spalania ma to do siebie, że jego produktem jest dym, a tenże, niezależnie od spalanej substancji, jest przesycony substancjami smolistymi oraz dziesiątkami związków rakotwórczych. Trzeba też zaznaczyć, że temperatura spalania jest dla suszu CBD zbyt wysoka, w związku z czym ulega spopieleniu, zanim zdążą się z niego uwolnić składniki aktywne. Jest to spory problem, gdyż szacuje się, że nawet 60% składników czynnych medycznych konopi jest marnotrawione. A w medycznych konopiach znajdziemy nie tylko CBD, ale także mnóstwo innych, pozytywnie działających substancji, jak terpeny, fitokannabinoidy i flawonoidy. Natomiast zakup vaporizera rozwiązuje wszystkie problemy, jakie rozpościera przed nami palenie. Bowiem w jego przypadku nie mamy do czynienia z substancjami smolistymi i kancerogennymi, jak również nie notujemy strat w suszu, czyniąc przyjmowanie medycznej marihuany zdecydowanie bardziej efektywnym. Zatem do faktów: w procesie waporyzacji nie dochodzi do spalania, a jedynie z podgrzewaniem suszu bardzo wysoką temperaturą. Co za tym idzie nie mamy do czynienia z dymem, a gdy go nie ma, nie ma także toksycznych substancji smolistych i rakotwórczych. Dobry waporyzator odparowuje nawet małe ilości suszu (od 0,2-0,4 grama – w zależności od modelu urządzenia), a mimo tego daje maksymalny efekt. Porównywalny z wypaleniem dwóch jointów o ładunku nie mniejszym niż 0,5 grama. Koszt markowego urządzenia do waporyzacji to kwestia skomplikowana, albowiem znajdziemy urządzenia, które kosztować mogą dwieście złotych, ale też takie, które kosztują dziesięć razy więcej.

Wiele osób potrzebuje alternatywy, jaką jest waporyzacja, albowiem przyjmowanie marihuany poprzez palenie jest nie tylko bardzo szkodliwe, ale też mało efektywne. Przyczynia się to nie tylko do strat w materiale roślinnym ale także do realnego marnotrawienia gotówki na susz, z którego właściwości nie korzystamy przecież w pełni.