Czy warto inwestować w pokrowce na siedzenia?

To przede wszystkim pytanie do tych, którzy wiedzą co to znaczy przewozić w samochodzie dziecko, a w najgorszym wypadku, kilkoro dzieci. Wylane napoje, okruszki po chrupkach wciśnięte pod fotel, odciski bucików na fotelach. A to tylko delikatne ślady jakie zostawia po sobie dziecko po samochodowej wycieczce. Wymienne pokrowce na siedzenia, które możemy szybko zdjąć i wyprać, to najlepsze co możemy zakupić jeśli chcemy szybko być w stanie doprowadzić samochód do porządku.

Jakich pokrowców na siedzenia szukać?

pokrowce na siedzenia samochodoweJeśli mamy dzieci, którzy uwielbiają zaznaczać swoją obecność w samochodzie, najlepiej wybrać siedzenia, które będzie można łatwo ściągnąć i w razie potrzeby wyprać. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to z jakiego materiału są one zrobione. Często się zdarza, że pokrowce na siedzenia samochodowe są grube i przeznaczone tylko do ręcznego lub chemicznego prania. W takim wypadku po jednym praniu mogą one nie nadawać się już do użytkowania. Warto więc zaopatrzyć się w takie, które z łatwością wypierzemy w pralce i szybko wysuszymy, by wyruszyć w kolejną podróż. Kolejna rzecz to kolor pokrowców, lepiej postawić na te ciemniejsze. Widoczne na nich okruszki szybko odkurzymy lub wytrzepiemy, jednak ewentualne wycieki z butelek będą na nich mniej widoczne, niż na tych o jaśniejszej barwie.

Wycieczki samochodowe z małymi dziećmi, i tymi trochę starszymi, mogą być trudne. Jednak nie warto się poddawać. Istnieje wiele rozwiązań, które nam je ułatwią. Pokrowce na siedzenia mogą okazać się użyteczne, lecz nie powinniśmy zapominać o tych wszystkich akcesoriach, które umilą naszym pociechom podróż i sprawią, że nie będą się one nudzić podczas długiej podróży, np. wszelkiego rodzaju gry i zabawy, które powinniśmy przygotować wcześniej.