Co zrobić, jeśli przydarzy nam się wypadek?

 

Każdy z nas powinien jeździć ostrożnie, aby nie doprowadzić do wypadku, kolizji. Jeśli jednak przytrafi nam się wypadek, musimy sprawdzić czy ktoś ucierpiał. Zdarza się, że trzeba wezwać pomoc, udzielić pierwszej pomocy. Jeśli nikt nie został ranny, wówczas musimy określić kto kolizję spowodował i jak do tego doszło.

Jak uniknąć wypadku?

wypadek drogowy z obcokrajowcemWarto jeździć ostrożnie, co w wielu przypadkach pomaga nam uniknąć kolizji na drodze. Nie wszystko jednak zależy od nas. Wypadek może spowodować inny uczestnik ruchu drogowego i nie do końca mamy na to wpływ. Dobrze byłoby stosować zatem zasadę ograniczonego zaufania na drodze. Uważać musimy zarówno na drogach w kraju, jak i poza granicami Polski. Pamiętajmy, aby zawsze stosować się do przepisów obowiązujących w konkretnym państwie. Może się nam przytrafić wypadek drogowy z obcokrajowcem. Jeśli znamy język konkretnego kraju, z pewnością nie będzie problemu z porozumiewaniem się. Jeśli jednak nie znamy języka, przydać się może pomoc tłumacza. Możemy też rozważyć domaganie się odszkodowania za wypadek. W wielu przypadkach ma to uzasadnienie. Można udać się zatem do sprawdzonej kancelarii prawnej, która doradzi nam, czy warto w konkretnym przypadku ubiegać się o ubezpieczenie czy też niekoniecznie. Warto sprawdzić, która kancelaria prawna zajmuje się profesjonalnie i rzetelnie zagadnieniami dotyczącymi ubiegania się o odszkodowanie po wypadku drogowym. Można umówić się na spotkanie i poznać opinię fachowców.

Bardzo ważne jest to, aby na drodze zachować ostrożność, zwracać uwagę na znaki drogowe i przestrzegać obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego. Nie można przekraczać dopuszczalnej prędkości. Pamiętajmy o tym, że prowadząc samochód musimy być skupieni i musimy jechać odpowiedzialnie.